Ruszają kąpieliska strzeżone. Gdzie nad jezioro pod Toruniem? [LISTA]

Box2 Wiadomości

Dziś otwarte zostało kąpielisko strzeżone na Kamionkach Małych, a już jutro ruszają kąpieliska w Józefowie i na Plaży Miejskiej w Chełmży. Pojawią się na nich ratownicy. Kąpieliska będą działały do końca sierpnia, a wejście na większość z nich będzie bezpłatne.

Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu przebadała próbki wody na kąpielisku przy Plaży Miejskiej w Chełmży, w Kamionkach Małych, Józefowie i na Zalesiu. Na tej podstawie toruńska PSSE wyraziła zgodę na uruchomienie tych punktów. W podtoruńskich jeziorach można bezpiecznie pływać.

[LISTA PUNKTÓW]

  • Kąpielisko strzeżone Plaża Miejska w Chełmży. Otwarte: 26.06-31.08. Wejście na plażę jest bezpłatne. Od 10.00 do 18.00 będzie na nim pracowało 4 ratowników. Przed sezonem dokonano oczyszczenia dna, zaimpregnowano pomost oraz wykonano prace naprawcze w obrębie pomostu (wymieniono zniszczone deski).
  • Kąpielisko strzeżone w Kamionkach Małych. Otwarte: 25.06-28.08. Wejście na plażę kosztuje 8 zł. Od 10.00 do 18.00 będzie na nim pracowało 4 ratowników. Przed sezonem zainstalowano stojaki do przypięcia rowerów.
  • Kąpielisko strzeżone w Józefowie. Otwarte: 26.06-31.08. Wejście na plażę jest bezpłatne, ale parking przy jeziorze kosztuje 10 zł (parking na dojeździe do jeziora jest bezpłatny). Od 10.00 do 18.00 będzie na nim pracowało 2 ratowników. Przed sezonem zamontowano przebieralnię dwustrefową, dowieziono świeży piasek na plażę, przygotowano zadaszenia nad stolikami przy punkcie gastronomicznym. Teraz trwa przygotowywanie boiska do piłki siatkowej. Od 2/3 lipca do 2/-28 sierpnia dobywać się tutaj będą seanse kina plenerowego. W planach są także działania edukacyjne, związane z profilaktyką uzależnień.
  • Kąpielisko na Zalesiu. Będzie ono funkcjonować okazjonalne, tj. w każdy weekend od 3/4 lipa do końca sierpnia. Wejście na plażę jest bezpłatne, ale parking kosztuje 15 zł. Przed sezonem oczyszczono dno, naprawiono drewniane ławki i pomost – poddano je także impregnacji.
Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *