Ruszają roboty drogowe przy ul. Grudziądzkiej

Box2 Wiadomości
Fot. Archiwum

Już dziś rozpoczną się prace nad zmianami w organizacji ruchu przy ul. Grudziądzkiej w Toruniu. To przygotowania do robót drogowych na odcinku od ul. Polnej w kierunku północnym.

Łącznie remontowany odcinek wyniesie 700 m. Inwestycja stanowi pierwszy etap przebudowy Drogi Krajowej nr 91 w ciągu ul.Grudziądzkiej, która docelowo będzie rozbudowana do granicy miasta.

To bardzo ważna inwestycja na mapie komunikacyjnej naszego miasta. W ramach prac przebudujemy skrzyżowanie “nowej Polnej”, Grudziądzkiej i Celniczej.Obecnie są to dwa skrzyżowania, które zastąpi rondo turbinowe- wyjaśnia Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. Budowa ronda w tym miejscu usprawni ruch, ale poprawi również bezpieczeństwo. Ułatwi wjazd na DK nr 91z ulic podporządkowanych. -W ramach inwestycji zostaną połączone ciągi rowerowe ulic Grudziądzkiej, “nowej Polnej” i Fortecznej. Na odcinku od ul.Polnej do projektowanego ronda wyremontowane zostaną nawierzchnie ciągu pieszego i rowerowego. Poprawi się także komfort dojazdu do jednej z największych toruńskich nekropolii. – dodaje Wiewiórski.  

W środę (27.11) wykonawca prac – toruńska firma PBDI S.A.- rozpoczyna przygotowania do wprowadzenia zmian w organizacji ruchu.

Będziemy wykonywać przejazdy przez pas dzielący dwie jezdnie na ul. Grudziądzkiej. Na czas ich wykonywania ulica Grudziądzka na wysokości przejazdu kolejowego, najezdni w kierunku północnym (Łysomic) zostanie zawężona do jednego pasa ruchu -wyjaśnia Krzysztof Futro, kierownik budowy z ramienia firmy PBDI S.A. Te prace zakończą się w piątek 29.11.2019 r.

1 thought on “Ruszają roboty drogowe przy ul. Grudziądzkiej

  1. Dlaczego rondo turbinowe a nie holenderskie, coby rowerzystom też było bezpieczniej?!
    “Specjaliści” od remontów dróg pewnie o tym wynalazku jeszcze nie słyszeli… .
    – A szkoda!

    PS. Ciekawe czy takie holenderskie ronda w zaprzyjaźnionej Lejdzie mają… .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *