Ruszył nabór do miejskiej rady seniorów. Ile trzeba mieć lat, żeby do niej wejść?

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Prezydent Torunia ogłosił nabór kandydatów na członków rady seniorów na lata 2019-2023. Urząd miasta czeka na zgłoszenia do 6 lutego. Jakie trzeba spełnić warunki, żeby wejść do tego grona?

To będzie już kolejna kadencja rady seniorów w Toruniu. To ciało doradcze władz Torunia, które m.in. opiniuje uchwały rady miasta i miejskie inicjatywy związane z osobami starszymi.

Właśnie rozpoczął się nabór członków rady kadencji 2019-2023. W jej skład wchodzi od 17 do 21 osób. Siedem wybieranych jest z naboru publicznego, 5-7 wskazuje rada miasta, a kolejnych 5-7 prezydent Torunia. Członkowie rady nie otrzymują wynagrodzenia. Pełnią funkcje społecznie.

“Rada seniorów podejmuje działania na rzecz integracji toruńskiego środowiska osób starszych oraz wzmacniania udziału seniorów w życiu społeczności lokalnej Torunia” – informuje toruński magistrat.

Kandydaci mogą zgłosić w ramach publicznego naboru samodzielnie lub za pośrednictwem podmiotu działającego na rzecz osób starszych. Powinni mieć w dniu zgłoszenia ukończone 60 lat i wykazać poparcie co najmniej dwóch osób, które ukończyły taki wiek.

Zgłoszenia będzie oceniać pod względem formalnym komisja doraźna powołana przez prezydenta Torunia. Formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie miejskiej oraz w punktach informacyjnych urzędu miasta. Należy do nich załączyć zgodę kandydata na kandydowanie oraz przetwarzanie danych osobowych.

Wypełniony formularz z niezbędnymi dokumentami należy złożyć w miejskim wydziale zdrowia i polityki społecznej przy ul. Fałata 39 do 6 lutego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *