Ruszył nabór wniosków do programów stypendialnych dla uzdolnionych uczniów

Box2 Wiadomości
Gala wręczenia stypendiów, 2018 rok, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Urząd Marszałkowski oferuje najzdolniejszym uczniom wsparcie w ramach trzech programów stypendialnych. Najlepsi mogą liczyć nawet na 5 tys. zł rocznie. Składanie wniosków ruszyło wczoraj i potrwa do końca miesiąca.

Wsparcie finansowe trafi w tym roku do ponad 1,5 tys. młodych uczniów.

Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości. Zależy nam, by uzdolnieni młodzi ludzie mieli warunki ku temu, by w pełni wykorzystać swój potencjał – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Stypendia przyznawane są na 10 miesięcy danego roku szkolnego i wynoszą od 2 tys. zł do 5 tys. zł rocznie. Dedykowane są uczniom ze szkół z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Wysokość stypendium uzależniona jest od rodzaju szkoły, w jakiej pobiera naukę oraz od jego pozycji na liście rankingowej. Wsparcie można przeznaczyć m.in. na zakup książek, komputera, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, opłacenie dostępu do internetu czy dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania. 

Pierwszy program stypendialny “Prymus Pomorza i Kujaw” skierowany jest do uczniów, którzy uzyskują dobre wyniki w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości. Drugi program “Humaniści na start” skierowany jest do uczniów klas 7. i 8., osiągających dobre wyniki z przedmiotów humanistycznych. Ostatni program “Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II” adresowany jest do utalentowanych uczniów klas drugich i wyższych techników oraz szkół zawodowych w regionie. 

Wniosek o przyznane stypendium wraz z kopią świadectwa szkolnego i dokumentami, potwierdzającymi osiągnięcia w konkursach lub olimpiadach można składać od wczoraj do 30 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *