Ruszył program Mieszkanie Plus w Toruniu. Osiedle powstanie przy ul. Okólnej

Box2 Wiadomości
Inwestycja została symbolicznie rozpoczęta 5 października. Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Toruń będzie pierwszym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, w którym staną mieszkania, realizowane w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Będą wykonywane z prefabrykatów i łącznie stanie ich 320. Rekrutacja do programu ruszy pół roku przed zakończeniem budowy.

Budowa symbolicznie rozpoczęła się w poniedziałek 5 października. Osiedle, złożone z 320 mieszkań, powstaje przy ul. Okólnej w Toruniu. Mieszkania zajmą osiem 4-kondygnacyjnym budynków. Będzie to pierwsze Mieszkanie Plus zbudowane z prefabrykatów, czyli gotowych elementów, powstających w halach produkcyjnych. Prefabrykacja pozwala na wykonywanie prac niezależnie od warunków atmosferycznych.

W ramach inwestycji przewidziano mieszkania dla osób niepełnosprawnych, ogródki lokatorskie na pierwszej kondygnacji oraz część rekreacyjną z placem zabaw.

Te mieszkania będą adresowane do rodzin wielodzietnych, osób niepełnosprawnych, osób starszych, ale także do osób, które na stałe chciałyby się związać z Toruniem. Jestem przekonany, że kolejki do tych mieszkań będą ogromne. Skoro tak szybko, bo zaledwie w ciągu dwóch lat, przygotowaliśmy wspólnie tę inwestycję , to naszym następnym wyzwaniem będzie szukanie kolejnej lokalizacji, z którą będziemy mogli przystąpić do rządowego programu mieszkaniowego – podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Prace już ruszyły i potrwają 17 miesięcy. Oznacza to, że pierwsi najemcy odbiorą klucze w czerwcu 2022 r. Rekrutacja do Mieszkań Plus ruszy na pół roku przez zakończeniem budowy i będzie składać się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu, czy najemca spełnia kryteria, ustalone przez lokalny samorząd. Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *