Ruszyła 20. edycja Szlachetnej Paczki. Kilkadziesiąt rodzin z Torunia i okolic potrzebuje pomocy

Box2 Wiadomości
Fot. Szlachetna Paczka

Baza potrzebujących rodzin została otwarta w sobotę 14 listopada i tym samym zainaugurowała 20. edycję Szlachetnej Paczki. Mieszkańcy Torunia, chętni by pomóc, mogą już wybrać potrzebującą rodzinę z konkretnej dzielnicy (na ten moment Rubinkowo, Stawki, Mokre) i skompletować dla niej paczkę.

W zeszłym roku w ramach Szlachetnej Paczki udało się pomóc ponad 14,5 tys. rodzin, do których trafiło wsparcie o łącznej wartości niemal 46 mln zł. Idea Szlachetnej Paczki opiera się na współpracy Darczyńców z Wolontariuszami. Wolontariusze szukają rodzin, potrzebujących pomocy, pracują z nimi i określają ich potrzeby. Darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której pomogą i na podstawie wyszczególnionych potrzeb przygotować paczkę. W międzyczasie z Darczyńcami będą kontaktować się Wolontariusze. Przygotowaną paczkę należy dostarczyć do wskazanego magazynu w danym regionie. Rozwożeniem paczek do potrzebujących osób zajmują się dalej Wolontariusze, współpracujący z konkretnymi rodzinami. Baza rodzin jest na bieżąco aktualizowana.

Na chwilę obecną w Toruniu i okolicach baza składa się z 25 rodzin, potrzebujących pomocy. To m.in. pięć rodzin z Rubinkowa, dwie rodziny ze Stawek i jedna rodzina z Mokrego, które szukają swoich darczyńców.

Pomóc można także wpłacając odpowiednią sumę pieniędzy, min. 50 zł jednorazowo lub ustalając płatność comiesięczną.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *