Ruszyła 20. edycja Szlachetnej Paczki. Kilkadziesiąt rodzin z Torunia i okolic potrzebuje pomocy

Box2 Wiadomości
Fot. Szlachetna Paczka

Baza potrzebujących rodzin została otwarta w sobotę 14 listopada i tym samym zainaugurowała 20. edycję Szlachetnej Paczki. Mieszkańcy Torunia, chętni by pomóc, mogą już wybrać potrzebującą rodzinę z konkretnej dzielnicy (na ten moment Rubinkowo, Stawki, Mokre) i skompletować dla niej paczkę.

W zeszłym roku w ramach Szlachetnej Paczki udało się pomóc ponad 14,5 tys. rodzin, do których trafiło wsparcie o łącznej wartości niemal 46 mln zł. Idea Szlachetnej Paczki opiera się na współpracy Darczyńców z Wolontariuszami. Wolontariusze szukają rodzin, potrzebujących pomocy, pracują z nimi i określają ich potrzeby. Darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której pomogą i na podstawie wyszczególnionych potrzeb przygotować paczkę. W międzyczasie z Darczyńcami będą kontaktować się Wolontariusze. Przygotowaną paczkę należy dostarczyć do wskazanego magazynu w danym regionie. Rozwożeniem paczek do potrzebujących osób zajmują się dalej Wolontariusze, współpracujący z konkretnymi rodzinami. Baza rodzin jest na bieżąco aktualizowana.

Na chwilę obecną w Toruniu i okolicach baza składa się z 25 rodzin, potrzebujących pomocy. To m.in. pięć rodzin z Rubinkowa, dwie rodziny ze Stawek i jedna rodzina z Mokrego, które szukają swoich darczyńców.

Pomóc można także wpłacając odpowiednią sumę pieniędzy, min. 50 zł jednorazowo lub ustalając płatność comiesięczną.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *