Ruszyła budowa linii tramwajowej na Jar. Ważne zmiany dla kierowców i pasażerów

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk/ilustracyjne

Dziś ruszyły prace nad budową nowej linii tramwajowej do osiedla Jar. W związku z prowadzonymi pracami, mieszkańcy będą musieli przygotować się na utrudnienia w ruchu. Jakie zmiany i gdzie obowiązują od dziś?

Prace rozpoczęły się dziś w pięciu różnych punktach na terenie miasta. W pierwszym etapie prace obejmują al. 700-lecia Torunia, ul. Długą (od ul. Szosa Chełmińska do  ul. Mohna), ul. Polną (od przejazdu kolejowego w ul. Legionów do ul. Traktorowej) i ul. Watzenrodego na dwóch odcinkach (od ul. Hubego do ul. Grasera oraz od ul. Grasera do ul. Strobanda). Harmonogram prowadzonych prac, wraz ze zmianami zobaczyć można na poniższych mapkach.

fot. materiały MZK

Zmian będzie więc całkiem sporo i na utrudnienia muszą być gotowi zarówno kierowcy, jak i pozostali uczestnicy ruchu. Ważna dla pasażerów komunikacji miejskiej będzie zmiana lokalizacji niektórych przystanków. Również niektóre autobusy kursować będą inaczej:

  • Autobusy linii nr 34 i nocnej 05 zamiast ul. Długą kursować będą w obu kierunkach objazdem ulicami: Legionów i Żwirki i Wigury. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki linii nr 11. Dodatkowo na ul. Legionów za skrzyżowaniem z ul. Długą zlokalizowany będzie przystanek tymczasowy w kierunku Pl. Skalskiego.
  • Autobusy linii nr 16 zamiast ul. Długą kursować będą w obu kierunkach objazdem ulicami: Legionów i Polną. Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na tymczasowym przystanku na ul. Polnej za skrzyżowaniem z Szosą Chełmińską w kierunku Os. Na Skarpie, a w kierunku Wrzosów przy ul. Legionów na przystanku autobusów linii nr 10 i 20.
  • Autobusy linii nocnej 03 w obu kierunkach zamiast ul. Długą pojadą objazdem ulicami: Żwirki i Wigury, Szosą Chełmińską i Trasą Prezydenta Raczkiewicza. Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na przystankach linii nr 11 lub 40.

Informacje na temat aktualnej organizacji ruchu warto jednak sprawdzać na bieżąco, by uniknąć zaskoczenia w trasie. Kierowcy powinni zachować ostrożność w związku ze zmaniami.

Budowa linii tramwajowej na Jar będzie kosztować 190 mln zł. Jej trasa przebiegać będzie od centrum, przez Szosę Chełmińską, ul. Długą, Legionów, Polną, Ugory i Watzenrodego do ul. Strobanda – tam tramwaj będzie zawracał. W ramach inwestycji powstanie 5,5 km linii tramwajowej, a także m.in. przystanki z Systemem Informacji Pasażerskiej. Całość ma zostać ukończona już za 2 lata.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *