Ruszyła budowa pierwszego żłobka na lewobrzeżu. “Nie było lepszej lokalizacji?”

Box2 Wiadomości
fot. strona facebookowa Stawki Toruń

Przy ul. Andersa, czyli trasie średnicowej Podgórza, rozpoczęła się budowa pierwszego miejskiego żłobka w lewobrzeżnym Toruniu. Budynek placówki ma być gotowy w maju 2020 r.

Plac budowy żłobka został już ogrodzony. Powstaje zaplecze dla robotników i rozpoczęły się pierwsze roboty ziemne pod budynek.

To będzie pierwsza taka miejska placówka na lewobrzeżu. Żłobek w siedmiu oddziałach pomieści 150 maluchów. Pracę znajdzie tam 35 osób.

Przy ul. Andersa 21 wyrośnie dwupoziomowy budynek. Na parterze znajdzie się świetlica, strefa socjalna dla pracowników, pokój rodzica, kotłownia, toaleta i kuchnia.

To pierwszy od kilkudziesięciu lat budowany miejski żłobek w Toruniu.

– Jest on bardzo potrzebny, bo taka forma opieki nad dziećmi cieszy się coraz większą popularnością – mówił w listopadzie wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz podczas zawarcia umowy z wykonawcą. – Takiego obiektu w lewobrzeżnej części Torunia jeszcze nie ma.

Gmach ma zostać otwarty w maju 2020 r. Wykonawcą siedziby nowej placówki jest Hosta Group z Grębocina. Wybuduje go za ok. 7,5 mln zł.

Czy sąsiedztwo ruchliwej ul. Andersa to dobre sąsiedztwo dla żłobka? Zdania w tej kwestii są podzielone. A jakie jest Wasze zdanie? Czekamy na komentarze.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Ruszyła budowa pierwszego żłobka na lewobrzeżu. “Nie było lepszej lokalizacji?”

  1. Myślę że to nie sprawia problemu jeżeli chodzi o lokalizację ponieważ za pewne wjazd będzie od ulicy trzcinowej a gdyby nawet od Andersa to wiadomo że dzieci do 3 lat nie będą skakać przez ogrodzenia i latać na drogę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *