Ruszyło badanie internetowe dotyczące Torvelo

Box2 Wiadomości
fot. MZD w Toruniu

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu chce poznać opinię mieszkańców na temat funkcjonującego w naszym mieście roweru miejskiego. Z tego powodu przygotowano wraz z Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ankietę na ten temat. Badanie potrwa do 15 lutego.

W ankiecie znajdują się między innymi pytania o to, czy w Toruniu powinien funkcjonować system roweru miejskiego i w jakim celu korzystamy z roweru miejskiego. Poruszona jest również kwestia mocnych i słabych stron obecnie funkcjonującego systemu Torvelo.

Zainteresowanie rowerem miejskim jest ciągle duże. Chcemy poznać ewentualne potrzeby obecnych i przyszłych użytkowników oraz wskazania obszarów, które wymagają zmian. Dla nas to będzie źródło informacji, które dam nam odpowiedź na pytanie w jakim mamy zmierzać kierunku, jeśli chodzi o rower miejski. Tym bardziej, że obecny operator jest związany z nami umowa do końca tego roku – mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD.

Obecny system roweru miejskiego w Toruniu działa od sierpnia 2019 roku. Do końca grudnia 2021 roku w systemie zarejestrowało się ponad 23 tysiące użytkowników, z czego ponad 6 tysięcy w ubiegłym roku. W 2020 roku odnotowano ponad 162 tysiące wypożyczeń, natomiast w minionym roku ta liczba wzrosła do ponad 200 tysięcy.

Ankietę można wypełnić, wchodząc na stronę: https://ankiety.umk.pl/v3/index.php/87100?lang=pl, odnośnik do niej znajdzie się także na stronach miejskich.

Została ona przygotowana w dwóch wersjach, jedna trafi bezpośrednio do użytkowników sytemu Torvelo za pośrednictwem operatora, druga do mieszkańców, którzy korzystali lub planują zalogować się w systemie. Chcemy poznać także opinie osób, które nie korzystają z roweru, co można poprawić, aby je zachęcić. Rynek roweru miejskiego rozwija się dynamicznie, dlatego z naukowego punktu widzenia istotne jest aby śledzić zmiany choćby w technicznych możliwościach systemu roweru miejskiego i odnieść je do rzeczywistych potrzeb użytkowników – mówi Michał Kwiatkowski z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *