Ruszyło CH Nowe Bielawy. Jakie zmiany czekają klientów?

Wiadomości
fot. nadesłane

Od poniedziałku 4 maja rząd umożliwił wznowienie działalności galerii handlowych. Większość sklepów na terenie Centrum Handlowego Nowe Bielawy także została ponownie otwarta. Klienci muszą jednak przygotować się na pewne ograniczenia w robieniu zakupów, wynikające z aktualnie obowiązujących wytycznych.

Toruńskie Centrum Nowe Bielawy już od jakiegoś czasu przygotowuje się na zniesienie ograniczeń w handlu. Wszystkie podejmowane kroki muszą być zgodne z obowiązującymi wytycznymi, aby zapewnić klientom maksymalne bezpieczeństwo. W związku z tym odwiedzających będą obowiązywać m.in. zaostrzone rygory sanitarne.

Zdajemy sobie sprawę, że to sytuacja bez precedensu, ale odpowiednia dyscyplina i przestrzeganie zasad są kluczowe dla zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa klientom oraz pracownikom, a co za tym idzie niezbędne z punktu widzenia zdrowia publicznego – mówi Marcin Żelazny, dyrektor Centrum Nowe Bielawy.

Na terenie galerii Nowe Bielawy mogą zostać otwarte wszystkie sklepy (odzieżowe, obuwnicze, elektroniczne, wyposażenia wnętrz, salony optyczne, itp.) z pewnymi wyjątkami, do których należą przede wszystkim wyspy gastronomiczne. Restauracje w dalszym ciągu mogą świadczyć jedynie usługi dowozu lub sprzedaży na wynos. Zakupionych na wynos posiłków nie można jednak spożywać na terenie galerii. Wyłączone z użytkowania będą strefy relaksu, strefy gier i sala zabaw dla dzieci, nieczynna pozostaje także placówka biura podróży.

Klienci zobowiązani są do przestrzegania szczególnych norm higienicznych i wytycznych sanitarnych. Najważniejszy jest obowiązek zakrywania nosa i ust, noszenia rękawiczek jednorazowych i zachowywania 2-metrowych odstępów (także w trakcie stania w kolejce!). Pamiętać trzeba także o limitach ilości osób. Aktualne zasady mówią o 1 osobie na 15 mkw powierzchni handlowej.

Przy weryfikowaniu tej liczby będziemy posiłkować się automatycznym systemem liczenia klientów, jaki posiadamy i ściśle współpracować z najemcami, aby kontrolować narzucone limity. Stale też edukujemy klientów o potrzebie zachowania bezpiecznych odstępów między sobą – tłumaczy Elwira Pyrkowska, przedstawicielka właściciela Centrum Nowe Bielawy.

Godziny dla seniorów zostały zniesione, ale wprowadzono nowe zasady dla klientów zmotoryzowanych, korzystających z parkingu. Zajmować powinno się co drugie miejsce postojowe. Klienci będą na bieżąco informowani o nowej organizacji pracy galerii. Będą temu służyć jasne oznaczenia graficzne w przestrzeni handlowej i komunikaty, nadawane z radiowęzłów.

Centrum Nowe Bielawy przestrzega przy tym restrykcyjnych procedur higienicznych. Należy do nich przede wszystkim regularne odkażanie podłóg w ciągach komunikacyjnych, elementów małej architektury, koszy na śmieci, donic, klamek i ścian korytarzy. Działania takie odbywają się przy użyciu silnych środków antybakteryjnych i wirusobójczych. Dodatkowo, toalety i przestrzenie specjalne poddawane są ozonowaniu, a przed wejściem do galerii można skorzystać z dozowników z płynem odkażającym.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *