Ruszyły grudniowe strzelania na poligonie. Znów trzęsą się szyby…

Polecamy Wiadomości
fot. csaiu.torun.pl

Po dość obfitym w strzelania listopadzie w grudniu czeka nas też sporo uciążliwości związanych z ćwiczeniami artyleryjskimi na podtoruńskim poligonie. Strzelania potrwają aż do 20 grudnia.

W tym miesiącu na podtoruńskim poligonie należącym do Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia będą się odbywać głównie strzelania artyleryjskie i strzelania śmigłowców bojowych z użyciem bojowej i środków pozoracji pola walki.

Ćwiczenia rozpoczęły się dziś rano i potrwają do ok. godz. 15. Podobnie ma być jutro – w godz. 7-15 zostanie wyłączona z ruchu droga wojewódzka nr 250, która biegnie przez poligon.

Kolejne strzelania czekają nas 11 i 12 grudnia (droga wojewódzka będzie zamknięta od godz. 7 do 23.59), 13 grudnia (w godz. 7-15.30), 14 grudnia (7-11.30). 15 grudnia zaplanowano polowanie – godz. 8-15.

Kolejna tura strzelań odbędzie się między 17 a 20 grudnia (godz. 7-15).

“Przebywanie na terenie Ośrodka Szkolenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu (poligon) w trakcie strzelań i ćwiczeń wojskowych stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Zagrożenia te, występują również, gdy wojsko nie prowadzi szkolenia na poligonie” – czytamy na stronie CSAiU.

Istnieje bowiem ryzyko natknięcia się na niewybuchy lub inne przedmioty niebezpieczne, których dotykanie może doprowadzić do śmierci bądź trwałego kalectwa. “Na terenie poligonu obowiązuje zakaz wstępu osobom nieupoważnionym, a tym samym zakaz zbierania runa leśnego, łowienia ryb, uprawiania sportu i poruszaniu się pojazdami silnikowymi. Osoby łamiące zakaz wstępu na poligon będą podlegały karze grzywny”.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys