Ruszyły zapisy do 11. edycji Run Toruń. Trasa taka sama jak rok temu

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

15 maja odbędzie się jedenasta edycja Run Toruń – imprezy biegowej, która wpisała się już w kalendarz wydarzeń sportowych miasta. Rozpoczęły się już zapisy.

W tym roku, tak jak poprzednio, są do wyboru dwie trasy. Jedna liczy sobie 5 km, druga zaś 10. Obydwie posiadają atest PZLA i będą dokładnie takie same jak podczas zeszłorocznej edycji. Start i biuro zawodów będą zlokalizowane w zasięgu Centrum Handlowo-Rozrywkowego Toruń PLAZA. Biegacze będą przebiegać przez tor żużlowy Motoareny i Park Bydgoski, a następnie będą zmierzać w kierunku Starego Miasta, gdzie na Bulwarze Filadelfijskim będzie zlokalizowana meta. Miasteczko biegowe będzie znajdować się w obszarze LABA Przystani Towarzyskiej.

REKLAMA

Zapisy odbywają się na tej stronie.

Planowana jest również rywalizacja dla dzieci i młodzieży. Zapisy do zawodów “Biegi dla Dzieci z Toruń PLAZA” rozpoczną się w marcu, zaś same biegi mają odbyć się 14 maja. Zaplanowano kategorie wiekowe od 2 do 15 lat oraz liczne atrakcje dla dzieci po biegach. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1000 m w zależności od swojego wieku.

Run Toruń odbywa się od 2012 roku. Tegoroczna edycja będzie upamiętniała 25-lecie wpisania miasta Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ponownie pojawi się klasyfikacja drużynowa tzw. Gwiazdozbiorów na obu dystansach – 5 i 10 km. Zapisy drużyn będą przyjmowane w terminie od 2 do 8 maja. klasyfikacji Gwiazdozbiorów mogą wziąć udział drużyny reprezentujące kluby sportowe, firmy, instytucje, inne zbiorowości, a także grupy zawodników startujące pod wspólnym szyldem. Drużyna składa się z 4-6 osób, w tym co najmniej jednej przedstawicielki planety Wenus. Zawodników będących członkami poszczególnych Gwiazdozbiorów obowiązują regulaminy głównych biegów. Najlepsze gwiazdozbiory otrzyma puchar i tytuł Biegowego Układu Słonecznego. W tym roku ponownie studenci i pracownicy UMK będą mogli powalczyć o puchary w dedykowanej klasyfikacji zarówno na dystansie 5, jak i 10 km.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.