Rydzyk apeluje przed rozprawą: Piszcie do prezydenta, premiera i tzw. prawicy [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Sieć Obywatelska Watchdog Polska procesuje się z Fundacją Lux Veritatis o pogwałcenie prawa dostępu do informacji publicznej. Chodzi o uzyskanie informacji od fundacji o. Rydzyka na temat wydatkowania przez nią publicznych pieniędzy. Proces ruszył 9 kwietnia, ale o. Tadeusz Rydzyk i o. Jan Król nie stawili się na pierwszej rozprawie. Dziś o 12.00 w Sądzie Rejonowym w Toruniu będą składać zeznania w trybie wideokonferencji.

Toruński redemptorysta od kilku dni nawołuje swoich zwolenników do wstawiennictwa wobec zbliżających się zeznań w procesie karnym, w którym stronami są Fundacja Lux Veritatis i Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Onet donosi, że w wywiadzie dla “Naszego Dziennika” o. Rydzyk m.in. przedstawił siebie jako męczennika, porównując się do księdza Popiełuszki, a działania Watchdoga przyrównując do działań Hitlera i Stalina. Co więcej, na stronie Radia Maryja pojawił się dramatyczny apel o modlitwę i działanie.

– Proszę o modlitwę, ale ponadto trzeba się zebrać, więc proszę, zacznijcie działać – zaapelował Tadeusz Rydzyk do Polaków. – Piszcie państwo do prezydenta, premiera i tzw. prawicy. Pytajcie swoich posłów, o co tutaj chodzi. Czy to jest zgodnie z Konstytucją RP, żeby siły finansowane spoza Polski nas nękały?

Proces karny ruszył 9 kwietnia, ale wskazani jako sprawcy przestępstwa – o. Tadeusz Rydzyk oraz o. Jan Król – nie stawili się na pierwszej rozprawie. Zeznania mają złożyć dziś o 12.00 w trybie wideokonferencji w Sądzie Rejonowym w Toruniu. Toruńska Brygada Feministyczna zachęca, aby pokazać redemptoryście, że “nie będzie szedł sam”.

[AKTUALIZACJA godz. 12:04]

O. Tadeusz Rydzyk stawił się w Sądzie Rejonowym w Toruniu, aby złożyć zeznania w trybie wideokonferencji.

Tagged

2 thoughts on “Rydzyk apeluje przed rozprawą: Piszcie do prezydenta, premiera i tzw. prawicy [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

 1. Lewactwo z obcej dotacji od Sorosa nie próżnują i ma pieniążki na tematy zastępcze i procesowanie się…..

 2. Skoro jeden i drugi, podają się za ojców, to gdzie są ich…
  dzieci?
  Może strona skarżąca, zapyta ich w sądzie, dlaczego fałszywie podają się za ojców?
  P.S.
  On się porównuje do ks.Popiełuszki?
  Co za obrzydliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.