Rydzyk apeluje przed rozprawą: Piszcie do prezydenta, premiera i tzw. prawicy [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Sieć Obywatelska Watchdog Polska procesuje się z Fundacją Lux Veritatis o pogwałcenie prawa dostępu do informacji publicznej. Chodzi o uzyskanie informacji od fundacji o. Rydzyka na temat wydatkowania przez nią publicznych pieniędzy. Proces ruszył 9 kwietnia, ale o. Tadeusz Rydzyk i o. Jan Król nie stawili się na pierwszej rozprawie. Dziś o 12.00 w Sądzie Rejonowym w Toruniu będą składać zeznania w trybie wideokonferencji.

Toruński redemptorysta od kilku dni nawołuje swoich zwolenników do wstawiennictwa wobec zbliżających się zeznań w procesie karnym, w którym stronami są Fundacja Lux Veritatis i Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Onet donosi, że w wywiadzie dla “Naszego Dziennika” o. Rydzyk m.in. przedstawił siebie jako męczennika, porównując się do księdza Popiełuszki, a działania Watchdoga przyrównując do działań Hitlera i Stalina. Co więcej, na stronie Radia Maryja pojawił się dramatyczny apel o modlitwę i działanie.

– Proszę o modlitwę, ale ponadto trzeba się zebrać, więc proszę, zacznijcie działać – zaapelował Tadeusz Rydzyk do Polaków. – Piszcie państwo do prezydenta, premiera i tzw. prawicy. Pytajcie swoich posłów, o co tutaj chodzi. Czy to jest zgodnie z Konstytucją RP, żeby siły finansowane spoza Polski nas nękały?

Proces karny ruszył 9 kwietnia, ale wskazani jako sprawcy przestępstwa – o. Tadeusz Rydzyk oraz o. Jan Król – nie stawili się na pierwszej rozprawie. Zeznania mają złożyć dziś o 12.00 w trybie wideokonferencji w Sądzie Rejonowym w Toruniu. Toruńska Brygada Feministyczna zachęca, aby pokazać redemptoryście, że “nie będzie szedł sam”.

[AKTUALIZACJA godz. 12:04]

O. Tadeusz Rydzyk stawił się w Sądzie Rejonowym w Toruniu, aby złożyć zeznania w trybie wideokonferencji.

Tagged

2 thoughts on “Rydzyk apeluje przed rozprawą: Piszcie do prezydenta, premiera i tzw. prawicy [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

 1. Lewactwo z obcej dotacji od Sorosa nie próżnują i ma pieniążki na tematy zastępcze i procesowanie się…..

 2. Skoro jeden i drugi, podają się za ojców, to gdzie są ich…
  dzieci?
  Może strona skarżąca, zapyta ich w sądzie, dlaczego fałszywie podają się za ojców?
  P.S.
  On się porównuje do ks.Popiełuszki?
  Co za obrzydliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *