O. Tadeusz Rydzyk przeprasza: Moje słowa zostały inaczej zrozumiane

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Nie cichnie burza po słowach o. Tadeusza Rydzyka, wypowiedzianych w sobotę na urodzinach Radia Maryja. Założyciel rozgłośni postanowił się do nich odnieść i wydał oficjalne oświadczenie. “Kocham Kościół, dlatego nie miałem zamiaru w żaden sposób rozmywać trawiącego go dramatu grzechu i przestępstwa pedofilii”, czytamy w nim.

O. Tadeusz Rydzyk zapewnia, że nie było jego zamiarem zranienie kogokolwiek. Przyznał, że nie chciał rozmywać dramatu grzechu i pedofilii, trawiących kościół. Przeprosił przy tym, że jego słowa dotknęły wiele osób.

Poniżej pełna treść oświadczenia:

“Chcę stanowczo oświadczyć, iż w słowach, które wypowiedziałem 5 grudnia 2020 r. przy okazji obchodów rocznicy założenia Radia Maryja nie było moją intencją ranienie kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które jako małoletnie doświadczyły przestępstw seksualnych ze strony duchownych. Tacy sprawcy, po rzetelnym dochodzeniu i udowodnieniu winni spotkać się ze stosowną karą.

Każdy niegodny czyn jest grzechem, a dopuszczający się go jest grzesznikiem, który nawróciwszy się, powinien prosić Boga o miłosierdzie. Zarazem jednak grzech seksualnego molestowania małoletnich jest przestępstwem, które winno być traktowane zgodnie ze wskazaniami Kościoła i procedurami prawa cywilnego.

Kocham Kościół, dlatego nie miałem zamiaru w żaden sposób rozmywać trawiącego go dramatu grzechu i przestępstwa pedofilii. Mówiąc to mam na myśli przede wszystkim ofiary tych czynów, będące przecież także dziećmi Kościoła.

W żaden sposób nie miałem zamiaru krytykować ani tym bardziej podważać decyzji Ojca Świętego wobec toczącej się sprawy ks. bpa Edwarda Janiaka. W mojej wypowiedzi odnosiłem się do atmosfery medialnej, która ferując przedwczesne wyroki utrudnia właściwym organom rzeczowe zbadanie problemu, dogłębne wyjaśnienie jego przyczyn, aby ofiary mogły otrzymać niezbędne zadośćuczynienie, a Kościół – również zraniony takimi czynami – środki zaradcze na przyszłość.

Zdaję sobie sprawę, iż moje spontanicznie wypowiedziane słowa zostały inaczej zrozumiane i boleśnie dotknęły wiele osób. Przepraszam, iż tak się stało. Nie było to moim zamiarem.

Modlę się za osoby skrzywdzone i ich rodziny. Ta modlitwa jest i będzie obecna również na antenie Radia Maryja”.

Tagged

2 thoughts on “O. Tadeusz Rydzyk przeprasza: Moje słowa zostały inaczej zrozumiane

  1. Heretyk!! Ty zaprzeczasz naukom Jezusa Chrystusa. Jesteś jawnym przeciwnikiem Jezusa Chrystusa. Ty jesteś powszechnym ZGORSZENIEM w kościele rzymsko-katolickim. Twòj grzech przeciwko Jezusowi Chrystusowi jest NIEODWOŁALNY!

  2. HERETYK! HERETYK! HERETYK! Zgorszenie i obrzydliwość ! “Pokusy” na seks z dziećmi! Wròg Pana Jezusa! Ale to WSTRĘTNE!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *