Ryszard Czarnecki: Nie chcemy chaosu i anarchii

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rafał Trzaskowski daje gwarancję nieustającej walki z rządem – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. Zachęcił jednocześnie do oddawania głosów na Andrzeja Dudę.

– Za 8 dni druga tura wyborów prezydenckich, które rozstrzygną, czy będziemy mieli w Polsce dalszą współpracę między rządem a prezydentem, czy będziemy mieć wojnę na górze. Wybór Rafała Trzaskowskiego oznacza niestety nieustającą, permanentną walkę z polskim rządem – uważa Ryszard Czarnecki.

REKLAMA

Europoseł powołał się na sytuację w Senacie, który jego zdaniem “rzuca kłody pod nogi rządu”. Zwrócił także uwagę na to, w jaki sposób obecny prezydent reprezentuje kraj na arenie międzynarodowej.

– Prezydent Andrzej Duda robi to świetnie. Uzyskał dla Polski bardzo wiele w relacjach z USA, czy z NATO. – mówił. 

Podkreślił też, jak ważne dla skutecznego działania państwa jest, aby prezydent miał poparcie w rządzie. 

– Rafał Trzaskowski daje gwarancję nieustającej walki z rządem – przestrzegał Ryszard Czarnecki. – Nie chcemy chaosu, nie chcemy anarchii, stąd też apel, aby dać Polakom normalnie żyć, pracować, a to właśnie oznacza wybór prezydenta Andrzeja Dudy. Zadecyduje głos Polaków.

Europoseł zaapelował także o szacunek dla wyborców Andrzeja Dudy, w związku z “przykrymi opiniami na ich temat”. Podkreślił też, że liczy się głos każdego Polaka. 

-Wierzymy, że prezydent Duda otrzyma jako drugi prezydent w historii ostatnich 30 lat możliwość kontynuowania swojej pracy – powiedział. – To wybór nie tylko polityczny, ale też cywilizacyjny, moralny. Prezydent Duda reprezentuje wartości patriotyczne, rodzinne, chrześcijańskie, konserwatywne, a wszyscy wiemy, jak na ten temat wypowiadał się Rafał Trzaskowski.

Tagged

1 thought on “Ryszard Czarnecki: Nie chcemy chaosu i anarchii

  1. Duda daje gwarancje, że wszystko… podpisze.
    Szczególnie ustawy na mocy których obniży cenę musztardy… szkoda, ze w tym samym dniu weszły w życie dwa kolejne podatki uderzające w konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *