Rywalizacja w cyklu turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości” rozkręca się

Box2 Fotogalerie Sport
fot. Paweł Skraba

Rywalizacja w cyklu turniejów piłkarskich „O Puchar Niepodległości” rozkręca się. Po zawodach w Papowie Biskupim i Węgrowie, czas na dwie kolejne miejscowości. W najbliższy weekend młodzi piłkarze do dwunastego roku życia spotkają się na boiskach w Górsku (sobota 19 września) i w Rypinie (niedziela 20 września).

Cykl zawodów na Kujawach i Pomorzu został zainaugurowany przed tygodniem. W pierwszym turnieju odbywającym się pod patronem honorowym marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz posła Mariusza Kałużnego najlepszy był zespół BACH Brąchnowo, który w finale pokonał Chełmiankę Chełmno. Na podium uplasował się jeszcze UKS Płużnica. W poprzednią niedzielę w Węgrowie najlepsza była drużyna SP Sztynwag, wyprzedzając w tabeli LZS Maruszę i miejscową Węgrowiankę.

REKLAMA

W sobotę w Górsku zagrają reprezentanci sześciu drużyn. O zwycięstwo powalczą dwa miejscowe zespoły: reprezentanci Szkoły Podstawowej oraz LSK. Ponadto wystąpią: piłkarze Szkoły Podstawowej w Złejwsi Wielkiej, Unisław Team PB, Grzywna oraz Kasztelan Papowo Biskupie. Dzień później w Rypinie zagrają dwie drużyny Legii Chełmża, Victoria Lisewo, Lech Rypin, UKS Trójka Rypin i AP Kowalki.

Organizatorem cyklu turniejów jest Fundacja Aktywni dla Polski. Wszystko odbywa się zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarnymi, a udział w zawodach jest bezpłatny. Patroni zawodów liczą na wysoki poziom podczas imprezy. – Piłka nożna to sport przepełniony pozytywnymi emocjami. Mam nadzieję, że w trakcie cyklu turniejów wyłowimy talenty – mówi Kałużny. Obu turniejom w weekend towarzyszyć będą pikniki piłkarskie „Zostań gwiazdą”, do udziału w których zaproszone są całe rodziny.

Trzy najlepsze drużyny z każdego z turniejów awansują do wielkiego finału, który zaplanowany jest na 4 października na stadionie w Chełmży. Dodatkowo zostaną nagrodzone pucharami oraz voucherami na zakup sprzętu sportowego. Wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymają upominki Zwycięzca całego cyklu może liczyć na atrakcyjne nagrody m.in. rozegranie testowego spotkania z jedną z drużyn skojarzonych z Legią Soccer Schools, obecność na meczu Ekstraklasy i dwudniowy pobyt w Warszawie, podczas którego piłkarze zwiedzą PGE Narodowy czy Centrum Nauki Kopernik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *