Rząd ogłosił kwarantannę narodową. Co się zmieni?

Box1 Wiadomości

Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową – poinformował dziś po godz. 15:00 minister zdrowia Adam Niedzielski. Oznacza to dodatkowe ograniczenia, m.in. ponowne zamknięcie galerii handlowych. Co jeszcze się zmieni?

Nowe obostrzenia wprowadzone od 28 grudnia:

  • Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki,  a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe
  • Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze. 
  • Zamknięte stoki narciarskie
  • Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego
  • 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym

Ponadto, w sylwestra będą obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się, między godz. 19:00 31 grudnia a 6:00 rano 1 stycznia.

– Widmo trzeciej fali będzie oznaczało przekroczenie granic wydolności systemu ochrony zdrowia. Jeśli to widmo się zmaterializuje to możemy być pewni, że nasz system zdrowia nie będzie działał wydolnie – mówił minister Adam Niedzielski, uzasadniając wprowadzenie kolejnych ograniczeń.

Tagged

3 thoughts on “Rząd ogłosił kwarantannę narodową. Co się zmieni?

  1. to są Pozory Legalności i bezprawie – no, ale Obywatele i Tubylcy, znowu położą uszy po sobie i się dostosują tak samo, jak obecnie akceptują zakaz swobodnego oddychania.
    Żenada!

  2. rząd Podwykonawców PiS oraz Lewica PSl=jeden cwel – , zgodnie powielają wytyczne-zamordystyczne, są prowadzeni na krótkiej smyczy, tak samo jak ich zakładane media…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *