Rządy PiS to czas stracony dla Polski [FELIETON]

Opinie
Arkadiusz Myrcha, poseł PO

Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych działań. Przez 3 lata przejechaliśmy tysiące kilometrów, uczestnicząc w setkach spotkań. Wszędzie, zarówno w dużych miastach, jak i małych miasteczkach, głównym apelem od Polaków było zjednoczenie opozycji.

W wyborach samorządowych zrobiliśmy pierwszy krok. Koalicja Obywatelska osiągnęła blisko 30-procentowy wynik. Rozpoczynający się maraton wyborczy będzie najważniejszy dla Polski od 1989 roku.

REKLAMA

I dlatego liderzy opozycji partyjnych podjęli odpowiedzialną i historyczną decyzję. O stworzeniu wielkiego, prodemokratycznego obozu.

Rządy PiS to czas stracony dla Polski. Poza programami socjalnymi rząd nie rozwiązał żadnego strukturalnego problemu. Te rządy pokazały nam słabość pewnych instytucji kontrolnych, jak TK, KRS czy KRRiTV.

Te rządy pokazały nam, że zakotwiczenie bezpieczeństwa Polski w UE można zniszczyć przez „widzimisię” jednego prezesa. Polski i Polaków nie stać na eksperymenty.

Bezpieczeństwem, prawami człowieka, swobodą pracy, wspólnym rynkiem rolnym nie można się bawić dla zyskania głosów skrajnej prawicy. Słynny „Brexit”, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z UE, nie było misternym, wieloletnim planem.

To był przypadkowy skutek nieodpowiedzialnej decyzji byłego premiera Jamesa Camerona o referendum w sprawie obecności Wielkiej Brytanii w UE. Siły antyunijne dostały tlen. Wsparte rosyjską propagandą w sieci zafundowały Brytyjczykom najbardziej niepewne czasy.

Jako odpowiedzialne partie polityczne musimy zadbać o bezpieczeństwo Polaków. Musimy zapobiec eksperymentom PiS, które zmierzają wprost do „Polexitu”. Tylko silna pozycja w UE, dostęp do funduszy mogą zapewnić Polakom dobrobyt i wyższe zarobki. Dlatego właśnie powstała „Koalicja Europejska”.

Tagged

5 thoughts on “Rządy PiS to czas stracony dla Polski [FELIETON]

  1. Kryzys w Europie to wina liberałów,a rządy Pisu no cóż…mieliście 8 lat i…..nie zrobiliście nic dla obywateli co by zostało w ich pamięci, Rzadziliscie sami dla siebie

  2. A po co te jednoczenie ? Po to aby tylko wrocic do koryta i dalej rozprzedawac Polskę . Co PO zrobilo dla społeczenstwa ?

    1. a co dla społeczeństwa zrobiło pis? rozdało kasy trochę i na chwilę – to prawda. Ale ceny wszystkich produktów już rosną ,energia elektryczna w górę, gaz w górę, paliwo drogie, już kilkadziesiąt podatków w górę… ludzie i 1000+ na to nie starczy, nie rozumiecie tego?! niedługo będzie za późno!

  3. Miałem okazję poznać Pana Posła. To osoba pełna energii i pomysłów. Cenię w nim jego pracowitość!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *