Rzuć palenie!

Box2 Inne
Fot. Pixabay

Chcesz rzucić palenie, ale nie wiesz, jak to zrobić? Chcesz sprawdzić, jak dotychczas na twoje zdrowie wpłynął tytoń? Bezpłatnie dowiesz się wszystkiego w najbliższy czwartek.

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, obchodzonego zawsze w trzeci czwartek listopada, Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia organizują akcję profilaktyczną.

W ramach wydarzenia 21.listopada mieszkańcy Torunia w godzinach od  9:00 do 17:00 będą mogli skorzystać z nieodpłatnych konsultacji w Poradni Pomocy Palącym w Siedzibie Towarzystwa Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom (ul. Jęczmienna 10/7, 3 piętro), takich jak:
– specjalistycznych konsultacji dla osób chcących rzucić palenie, prowadzonych przez Specjalistę Terapii Uzależnień,
– pomiaru ciśnienia krwi,
– pomiaru stężenia tlenku węgla w płucach palaczy (aparatem Smoke Check),
– materiałów informacyjno-edukacyjnych.

Na toruńskiej starówce będzie można spotkać Młodzieżowych Liderów, którzy będą motywować do do rzucenia palenia i zachęcać do skorzystania z pomocy specjalistów z Poradni Pomocy Palącym. Młodzieżowych Liderów będzie można też spotkać w Punktach Informacyjnych w I, III i IV LO oraz w TEB Edukacja w godzinach 9:00-15:00.

O godz. 12:30 na Rynku Nowomiejskim (pod Tumultem) odbędzie się happening „Palić czy nie? – historia prawdziwa” przygotowany przez Młodzieżowych Liderów. Podczas wydarzenia młodzi ludzie zaprezentują korzyści płynące z niepalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *