“Są bezczelni i nie respektują znaków”. Tak parkują na drodze rowerowej [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Interwencje Wiadomości
fot. nadesłane

Właściciele samochodów dzień w dzień zastawiają drogę rowerową na ul. Przy Kaszowniku. – Kierowcy stali się bezczelni i kompletnie nie respektują znaków i przepisów – denerwuje się nasz Czytelnik.

Ta sytuacja na ul. Przy Kaszowniku powtarza się niemal codziennie. Nasz Czytelnik na dowód przesłał kilka zdjęć wykonanych w środę.

REKLAMA

– Ustawienie samochodów wskazuje, że to nie jest zatrzymanie “na chwilkę”, tylko długotrwały postój – wskazuje nasz Czytelnik. – Ci, co stają “na chwilkę”, zwykle stoją równolegle do jezdni. Niestety, w tym miejscu jest tak codziennie przez wiele godzin i to od początku istnienia tam drogi dla pieszych i rowerzystów, czyli od roku 2011. Kierowcy stali się bezczelni i kompletnie nie respektują znaków i przepisów.

Czytelnik jednocześnie zauważa, że postój w tym miejscu jest dozwolony. – Jak głosi tabliczka pod znakiem B-36, “na chodniku, na czas dostaw” – pisze. – Możliwe, że są to samochody osób pracujących w pawilonach, a nie klientów. Kiedy z chodników i dróg rowerowych będą mogli bezpiecznie korzystać piesi i rowerzyści?

Nasz Czytelnik przekazał ten sygnał straży miejskiej. A my zwróciliśmy się w tej sprawie Miejski Zarząd Dróg. Po naszej interwencji sprawą zajmie się komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego działająca przy wydziale gospodarki komunalnej.

Macie dla nas temat? Coś wymaga interwencji? Czekamy na Wasze sygnały na redakcja@tylkotorun.pl. Chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w Toruniu? Polub nas na Facebooku.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *