Są jeszcze wolne miejsca w szkołach średnich [WYNIKI REKRUTACJI]

Box2 Wiadomości
Anna Łukaszewska, dyrektor wydziału edukacji i Zbigniew Fiderewicz, zastępca prezydenta (fot. Łukasz Piecyk)

W toruńskich szkołach średnich jest więcej wolnych miejsc niż osób, które się niezakwalifikowały. Do szkół zadeklarowało się 5014 uczniów, a wolę nauki potwierdziło 4538 młodych osób.

Dodatkowe 320 miejsc zostanie utworzone w II Liceum Ogólnokształcącym, VI Liceum Ogólnokształcącym, VIII Liceum Ogólnokształcącym, IX Liceum Ogólnokształcącym, X Liceum Ogólnokształcącym. Wolne miejsca są także w Szkołach Branżowych, Technikum Inżynierii i środowiska oraz w Zespole Szkół Samochodowych. Łącznie wolnych miejsc w toruńskich szkołach jest 940- mówi zastępca Prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Od dzisiaj rozpoczyna się nabór uzupełniający do szkół średnich.

Uczniowie wyrażający wole dostanie się do szkoły, powinni powtórzyć cały proces rekrutacyjny wybierając 3 szkoły. Do 22 lipca kandydat ma czas na złożenie deklaracji wybranych szkołach. Egzaminy sprawnościowe w szkołach sportowych rozpoczną się 22-23 lipca. Ogłoszenie listy zakwalifikowanych osób nastąpi 25 lipca, a na potwierdzenie woli edukacji, uczniowie mają czas od 12-14 sierpnia.

Najczęściej wybierane licea, to I Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące, X Liceum Ogólnokształcące. Dużym zainteresowaniem w technikach cieszyły się takie kierunki jak: technik informatyk, technik programista, technik fotografii i multimediów, a także technik weterynarii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *