Są nowe informacje w sprawie 36-latka podejrzanego o pedofilię

112 Polecamy Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Sąd rejonowy zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 36-latka podejrzanego o pedofilię i atak na 9-latkę na Osiedlu Młodych, do którego miało dojść 14 października.

Przypomnijmy: 30 października 36-latek podejrzany o pedofilski atak na 9-latkę został zatrzymany przez policję kilkanaście godzin po opublikowaniu nagrania z monitoringu z jego wizerunkiem. Dzień później – w minioną środę – kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum – Zachód.

Sąd Rejonowy w Toruniu po zapoznaniu się z aktami sprawy i wysłuchaniu linii obrony aresztował 36-latka podejrzanego o przestępstwo o charakterze seksualnym na najbliższe trzy miesiące. Teraz może mu grozić od 2 do 12 lat więzienia.

Co się wydarzyło 14 października na Osiedlu Młodych? 

– Sprawca zaczepił dziewczynkę w klatce jednego z bloków – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – W toku postępowania policjanci dotarli do monitoringu, na którym widać sprawcę tego zdarzenia. Dzięki publikacji nagrania w mediach funkcjonariusze zdobyli informacje, które pomogły w ustaleniu jej personaliów. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic Podgórza w pobliżu swojego miejsca zamieszkania

36-latek nie był wcześniej notowany za przestępstwa o charakterze seksualnym.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys