Są środki na zajęcia psychologiczne w szkołach. Tak zdecydowała Rada Miasta

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Ponad milion złotych będzie wykorzystany na zajęcia psychologiczno – pedagogiczne w toruńskich szkołach. To efekt zmian, jakie wprowadziła Rada Miasta w budżecie na ten rok.

Zmiany w uchwale budżetowej spowodowane są korektami dotacji i subwencji otrzymanych z budżetu państwa. Kwota subwencji oświatowej jest o 6,5 mln zł większa niż to, co zakładano w październiku zeszłego roku w projekcie budżetu miasta Torunia. Wzrost ten wynika z faktu, iż w Systemie Informacji Oświatowej w grudniu zeszłego roku było o 722 uczniów więcej, a kwota subwencji zależy właśnie od tego, ilu uczniów znajduje się w danej jednostce samorządowej.

W ramach subwencji zawarta jest zwiększona kwota na zajęcia psychologiczno-pedagogiczne w szkołach. Środki w wysokości 1 122 073 zł pozwolą na realizację 12 tys. godzin zajęć psychologiczno-pedagogicznych. Dzięki tym pieniądzom będzie można zorganizować zajęcia korekcyjno-komprensacyjne, logopedyczne, terapeutyczne i rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, realizowane łącznie w 51 toruńskich szkołach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.