Są uzbrojeni w noktowizory i będą łapać cmentarne hieny

Box2 Wiadomości
fot. Straż Miejska w Toruniu

70 strażników miejskich będzie zabezpieczać okolice toruńskich cmentarzy. Mają nie tylko dbać o bezpieczeństwo odwiedzających groby, ale też będą prowadzić nocne patrole z użyciem noktowizorów.

Lista zadań, jakie będą realizować 1 listopada strażnicy miejscy, krótka nie jest. Mają przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo odwiedzających groby najbliższych. Będą też wspierać działania policji.

– Strażnicy szczególną uwagę będą zwracać na osoby: zakłócające ład i porządek publiczny, dopuszczające się nieobyczajnych wybryków, tzw. kieszonkowców oraz kierowców stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym szczególnie w stosunku dla pieszych – zapowiada Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu.

Od kilku dni municypalni patrolują toruńskie cmentarze w nocy – zwłaszcza słabo oświetlone miejsca na nekropoliach. Używają do tego noktowizorów. Pod co? – W celu przeciwdziałania zjawisku dewastacji nagrobków oraz kradzieży z terenów cmentarzy kwiatów i zniczy – tłumaczy Paralusz.

Interwencje można zgłaszać dyżurnemu straży miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego 986.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys