Sąd apelacyjny oddalił zażalenie. Lenz musi opublikować sprostowanie i zapłacić…

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

O decyzji Sądu Apelacyjnego w Toruniu poinformował ok. godz. 16 komitet wyborczy wyborców Michała Zaleskiego. A to oznacza, że Tomasz Lenz będzie musiał w ciągu 48 godzin opublikować sprostowanie swoich słów dotyczących rzekomego finansowania przez miasto Radia Maryja.

REKLAMA

Decyzja Sądu Apelacyjnego w Gdańsku oznacza, że Lenz będzie musiał sprostować swoją wypowiedź z debaty prezydenckiej „Nowości” i TV Toruń dotyczącą rzekomego miejskiego wsparcia finansowego dla Radia Maryja.

Sprostowanie musi na swój koszt opublikować w ciągu 48 godzin na pierwszej stronie „Nowości” i bezpośrednio po “Aktualnościach Toruńskich” TV Toruń. Ma też wpłacić 5 tys. zł na rzecz Hospicjum Nadzieja przy ul. Włocławskiej.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia ma również zakaz rozpowszechniania wypowiedzi dotyczącej rzekomego miejskiego wsparcia finansowego dla Radia Maryja.

Ja, Tomasz Lenz, kandydat na Prezydenta Miasta Torunia prostuję użytą przeze mnie w debacie „Nowości” i TV Toruń w dniu 5 października 2018 r. nieprawdziwą informację o treści: „miasto dokłada się także do rocznic Radia Maryja i tutaj akurat nie ma problemu z tym, żeby jakieś środki finansowe zostały przekazane” – oto treść sprostowania.

Jest wyrok w sprawie komitet Zaleskiego kontra Lenz

 

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *