Sąd odrzucił skargę miasta. Oferta na rower miejski wciąż jest w grze

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Mamy ciąg dalszy przetargu na rower miejski. Sąd odrzucił skargę miasta. A to oznacza, że przetarg na rower miejski nie zostanie unieważniony i wciąż w grze jest oferta Arkus & Romet Group i WIM System za 6,7 mln zł.

Z tym, że w tym roku nie będzie roweru miejskiego, pogodziliśmy się już kilka miesięcy. Okazuje się jednak, że przetarg na uruchomienie systemu wciąż jest w toku. Sąd nie zgodził się na jego unieważnienie.

Co oznacza decyzja sądu? Wracamy do stanu sprzed kilku miesięcy, kiedy została wybrana oferta Arkus & Romet Group i WIM System. Brakuje więc już tylko jednego – podpisania umowy z tą firmą.

Od Rafała Wiewiórskiego, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu, usłyszeliśmy, że miasto teraz czeka na opinię prawną w tej sprawie. Drogowcy z ewentualnym podpisaniem umowy chcą poczekać do decyzji prokuratora.

Przypomnijmy: na początku lipca magistrat wydał komunikat w sprawie przetargu na rower miejski.

“W wyniku powtórnej analizy dokumentów i ofert złożonych w postępowaniu, Miejski Zarząd Dróg ujawnił również, że po stronie jednego z Oferentów zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa, co spowodowało, zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, konieczność skierowania przez tę jednostkę organizacyjną miasta zawiadomienia do prokuratury (złożone dzisiaj 6.07.2018)”.

Wówczas szef MZD wskazywał, że jeden z oferentów poświadczył nieprawdę.

Do najnowszego wyroku sądu odniósł się na Facebooku były operator roweru miejskiego, który toczy teraz batalię z miastem o ponowne uruchomienie systemu:

“4:0. Kolejny raz sąd przyznał nam rację. Przetarg jest ważny!!! Pytanie tylko, ile razy musimy wygrać, aby rowery
wyjechały na ulice??? Nie pomogła pomoc renomowanej kancelarii. Nie pomogła lokalizacja sądu w Toruniu. Wczoraj po raz czwarty Sąd Okręgowy w Toruniu uznał nasze argumenty”.

We wpisie czytamy dalej: “Szkoda, że MZD musiało stracić 10 miesięcy na to, co wszyscy wiedzieli od początku. Szkoda, że musiało wydać na to 200 tys. kosztów sądowych, zamiast kupić za to 200 szt. rowerów dodatkowych”.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *