Scheuring-Wielgus do Morawieckiego: “Pan jest dzbanem czy premierem RP?”

Box2 Na luzie Polecamy Wiadomości

Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Torunia w ostrych słowach skomentowała tweeta premiera Mateusza Morawieckiego o wycofaniu kontrowersyjnego projektu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej.

Takiego tweeta 2 stycznia opublikowała Joanna Scheuring-Wielgus, toruńska posłanka (wcześniej w Nowoczesnej, obecnie w partii Teraz):

To Pan @MorawieckiM nie wiedział, że taki gniot (zresztą nie pierwszy) wychodzi z Pana Rządu? Pan jest dzbanem czy premierem RP? Powiedzieć wstyd to mało. pic.twitter.com/ef4dPeLrC2— J. Scheuring-Wielgus (@JoankaSW) 2 stycznia 2019

To komentarz posłanki z Torunia dotyczący wycofania przez premiera kontrowersyjnego projektu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej.

“Dzban” to młodzieżowe słowo roku 2018. Na stronie PWN czytamy:

“Definicje proponowane przez uczestników naszego plebiscytu wskazują na wieloznaczność i bogactwo skojarzeń tego epitetu. Od jednoznacznie negatywnych: ‘osoba, która ma poziom intelektualny jak dzban, czyli żaden’ po łagodne ‘niemądra osoba, pieszczotliwa nazwa przyjaciela’. Są też definicje obrazowe: ‘ktoś, z kogo nawet Salomon nie naleje, bo jest nieforemny, mało lotny i grzecznie mówiąc towarzystwo za nim nie przepada’ i zwięzłe ‘no debil’. Najbardziej wyczerpująca jest definicja: ‘Dzbanem może być każdy. Wystarczy, że zrobi coś, co w jakikolwiek sposób nie spodoba się drugiemu rozmówcy. Tak powstaje dzban”.

PWN jednocześnie wskazuje, że to określenie “nie jest obrazą śmiertelną, lecz trochę śmieszną, trochę prowokacyjną”.

Morawiecki wczoraj przed południem napisał na Twitterze, że “przeciwdziałanie przemocy domowej jest priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości, a polskie prawo musi być klarowne i bez cienia wątpliwości w pełni chronić ofiary”.

Czy komentarz posłanki z Torunia jest na miejscu? Czekamy na Wasze komentarze.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Scheuring-Wielgus do Morawieckiego: “Pan jest dzbanem czy premierem RP?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *