Ścieżka sensoryczna i basen dla osób niepełnosprawnych oficjalnie otwarte [WIDEO]

Box2 Wiadomości
Na inauguracji pojawił się m.in. prezydent Michał Zaleski. Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół nr 26 w Toruniu była wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze, dzieci po długiej przerwie wróciły do zajęć stacjonarnych, a po drugie oficjalnie otwarto ścieżkę sensoryczną i pływalnię, przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Ktoś kiedyś powiedział, że miarą społeczności lokalnej jest jej stosunek do osób niepełnosprawnych. Chciałbym podkreślić , że Toruń jest jednym z najlepiej opiekujących się nimi miastem – mówił dyrektor Zespołu Szkół nr 26 Marek Fuerst.

Nowo otwarta pływalnia przystosowana jest do potrzeb osób o ograniczonej sprawności. Na basenie rekreacyjnym znajduje się m.in. pochylnia do zjazdu dla wózków basenowych. Z pływalni będą mogli także korzystać pozostali uczniowie. Nowoczesny basen to nie tylko budynek, ale także jego otoczenie. Na terenie obok szkoły i pływalni powstała ścieżka sensoryczna, która jest kolejną formą rehabilitacji dla podopiecznych placówki. Została wyposażona w urządzenia do stymulacji polisensorycznej, czyli wielu zmysłów jednocześnie.

Inwestycja pochłonęła łącznie 10,5 mln zł i w całości byłą finansowana przez gminę miasta Toruń.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *