Senator staje w obronie politologii! Będzie interwencja u ministra

Box2 Wiadomości
fot. strona facebookowa Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK/Łukasz Piecyk

Senator Przemysław Termiński sprzeciwia się planom likwidacji wydziału politologii i studiów międzynarodowych UMK. Po naszym dzisiejszym artykule zapowiedział, że będzie interweniować u ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

– Czy przez braki w reformie szkolnictwa wyższego Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu i co za tym idzie Toruń, pożegnają się z popularną politologią?! Mam nadzieję, że nie – napisał Termiński na Facebooku.

Senator popiera sprzeciw pracowników wydziału politologii i studiów międzynarodowych UMK “wobec sztywnych, ilościowych kryteriów dotyczących zatrudnienia pracowników dydaktycznych”.

– O zgrozo – przez kilka poprzednich lat ministerstwo chciało, by UMK prowadził politykę oszczędzania i niezatrudniania dodatkowych pracowników, a teraz za te oszczędności ten sam minister chce naszych akademików ukarać! Gdzie logika? – pyta Termiński.

Senator zapowiedział, że podczas najbliższego posiedzenia Senatu będzie interweniować w tej sprawie u Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *