“Sensacyjne” znalezisko w dawnej odzieżówce

Box2 Na luzie
fot. strona facebookowa Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka

Pod tynkiem dawnej szkoły odzieżowej przy ul. Jęczmiennej zostały odnalezione… sprawdziany sprzed 30 lat. “Ktoś powkładał ponad 30 lat temu pod tynk szczątki sprawdzianów, i to sprawdzonych i OCENIONYCH z lat 80-tych. Skąd wiemy, że te lata? Odczytywalna jest data na nich!” – pisze na swoim Facebooku Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka.

W trakcie remontu elewacji dawnej odzieżówki na rogu ul. Jęczmiennej i Sukienniczej natrafiono na niecodzienne znalezisko. Przynajmniej tak je nazywa Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka, na którego stronie facebookowej znaleźliśmy taką informację.

– Skuwając tynki naszym oczom ukazały się relikty z przeszłości – pisze Stowarzyszenie. – Prawdziwe skarby, choć może nie każdy chciałby, aby ujrzały światło dzienne. Kto mógłby nie chcieć? Może ten co ma coś do ukrycia przed swoimi dziećmi zwłaszcza. Rodzicu, otóż to sensacyjne odkrycie dotyczy właśnie Ciebie. Nie możemy upublicznić znaleziska, bo są tam dane personalne absolwentów szkoły odzieżowej, która istniała w budynku przed WĘDKĄ. Tak, tak … ktoś powkładał ponad 30 lat temu pod tynk szczątki sprawdzianów, i to sprawdzonych i OCENIONYCH z lat 80-tych. Skąd wiemy, że te lata ? Odczytywalna jest data na nich!

We wtorek, środę i czwartek zaplanowano “odgruzowywanie sali i pomieszczeń na Jęczmiennej 10”. Tam także będzie można obejrzeć “pamiątki” po odzieżówce. “Ciekawe, co jeszcze kryją mury starej szkoły” – tak swój facebookowy wpis kończy Stowarzyszenie.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *