Serce na nakrętki w Urzędzie Marszałkowskim. Pierwsza partia przekazana

Box2 Wiadomości Województwo box
Przekazanie nakrętek przedstawicielom stowarzyszenia „Bądźmy Razem” z Aleksandrowa Kujawskiego, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W holu budynku Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu stanęło metalowe, czerwone serce na nakrętki. W piątek stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Bądźmy Razem” z Aleksandrowa Kujawskiego odebrało stamtąd pierwszą partię nakrętek. Zbiórka trwa dalej, więc chętni mogą jeszcze wesprzeć charytatywną akcję.

– Codziennie pozbywamy się wielu na pozór bezużytecznych nakrętek od butelek, kosmetyków czy środków czyszczących. Pozostawienie ich w specjalnych do tego pojemnikach nic nie kosztuje, a może pomóc – także naszemu środowisku. Zapraszam do udziału w zbiórce – zachęca marszałek województwa Piotr Całbecki.

Stowarzyszenie z Aleksandrowa Kujawskiego odebrało pierwszą partię zebranych nakrętek. Kolejna ma zostać przekazana do toruńskiej fundacji „Daj szansę”.

Do pojemnika wrzucać można plastikowe korki z opakowań po artykułach spożywczych i środkach chemicznych. Kiedy już serce się zapełnia, zebrane w nim nakrętki są przekazywane organizacjom. One sprzedają je  punktach skupu surowców wtórnych. Stamtąd trafiają do firm, które dają im drugie życie. Plastik z korków po zmieleniu przerabia się na granulat, który używany jest w powtórnym procesie produkcji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *