Sesja rady miasta: Klub PiS ordynuje minutę ciszy, zarządza przerwę na konferencję “profrekwencyjną”

Box2 Polityka Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Klub Radnych PiS rozpoczął sesję mocnym akcentem. Radny Wojciech Klabun przed jej inauguracją wystąpił z przemówieniem upamiętniającym dwóch zmarłych parlamentarzystów Kornela Morawieckiego i Jana Szyszki.

Wojciech Klabun rozpoczął przypomnieniem biogramu tego pierwszego parlamentarzysty i zaapelował o minutę ciszy. Jan Szyszko przypomnienia się nie doczekał. Po uczczeniu pamięci parlamentarzystów radni podjęli kilka uchwał, ale chwilę później Klub Radnych PiS zawnioskował o przerwę.

REKLAMA

Podczas przerwy o godzinie 11.00 partia Prawo i Sprawiedliwość zorganizowała konferencję profrekwencyjną pod budynkiem Urzędu Miasta, zachęcającą do głosowania na kandydatów i kandydatki z tego ugrupowania. W niej udział wzięli już nie tylko radni, ale również wiceprezydent Zbigniew Rasielewski oraz szefowa lokalnych struktur partii Marzena Drab.

-Prawo i Sprawiedliwość przez ostatnie cztery lata udowodniło, że to co zapowiada w kampanii wyborczej, potem realizuje – mówiła Marzena Drab. – Zagłosujmy na wiarygodność.

-To jest konferencja Prawa i Sprawiedliwości, profrekwencyjna, z prostej przyczyny, bo chcemy, żeby jak najwięcej wyborców w naszym kraju poszło na wybory, ale, oczywiście, żeby poszło na wybory i zagłosowało również na Prawo i Sprawiedliwość – rozwiał wątpliwości dziennikarzy Zbigniew Rasielewski, wiceprezydent miasta Torunia, a obecnie kandydat na senatora z ramienia PiS.

Radni Koalicji Obywatelskiej nie protestowali.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *