Siatkarskie derby dla Aniołów. To 19 wygrana w sezonie

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Gładkim zwycięstwem 3:0 zakończył się mecz Aniołów Toruń z drużyną AZS UMK w ramach rozgrywek 2 ligi siatkówki. Spotkanie rozegrano na domowym boisku aktualnych liderów tabeli.

Już w pierwszym secie Anioły pokazały, że ich celem jest wygrana i zdobycie pełnej puli punktów. Partia ta zakończyła się rezultatem 25:14. Akademicy nieco poprawili swoją grę w dalszej części rozgrywki, jednak wystarczyło to tylko na to, by w drugim i trzecim secie mieć nieco więcej punktów, ale nie tyle, aby zagrozić zawodnikom pod wodzą Sebastiana Tylickiego. Te dwie części spotkania zakończono z takim samym wynikiem 25:18.

REKLAMA

Anioły są nadal na czele tabeli ligowej z dorobkiem 55 punktów. Jedno “oczko” mniej MKST Astra Nowa Sól, która jednak ma o jeden mecz rozegrany mniej. Na trzecim miejscu znajduje się KS Orzeł Międzyrzecz, jednak 46 punktów raczej nie pozwala już myśleć w tym momencie rozgrywek o awansie do fazy play-off.

Torunianom został do rozegrania tylko jeden mecz rundy zasadniczej. Będzie to wyjazdowe spotkanie właśnie w Międzyrzeczu. Pierwsze starcie między tymi drużynami zakończyło się porażką Aniołów 0:3. Szansa na rewanż 9 kwietnia. Niezależnie od wyniku toruński zespół może już myśleć o playoffach. Wystąpi w nich 8 zespołów, po dwie z każdej grupy rozgrywkowej. Wszystko wskazuje na to, że z grupy pierwszej oprócz Aniołów wejdzie Astra Nowa Sól. Na pozostałych uczestników rywalizacji, której stawką jest awans do pierwszej ligi, będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.