Siatkarze zagrają w Toruniu. Dziś początek turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U20

Box2 Sport Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Siatkarska reprezentacja Polski U20 – aktualni mistrzowie świata w tej kategorii – przyjedzie do Torunia, gdzie będzie rywalizować o awans do Mistrzostw Europy U20.

W turnieju kwalifikacyjnym wezmą udział także Hiszpania, Turcja i Ukraina. Początkowo rywalizować miały trzy drużyny, jednak po wykluczeniu z rozgrywek reprezentacji Rosji i Białorusi postanowiono dokonać zmian. Ukrainę dostawiono do naszej grupy, będzie ona pierwszym rywalem Biało-Czerwonych dzisiaj o 18:00. Jutro kadra Polski zmierzy się z Hiszpanią, a w sobotę z Turcją (wszystkie spotkania rozpoczną się o 18:00).

REKLAMA

Tak prezentuje się pełen terminarz turnieju:

7 kwietnia:

g. 15.00: Hiszpania – Turcja

g. 18.00 Polska – Ukraina

8 kwietnia:

g. 15.00: Turcja – Ukraina

g. 18.00: Hiszpania – Polska

9 kwietnia:

g. 15.00 Ukraina – Hiszpania

g. 18.00 Turcja – Polska

Wszystkie spotkania odbędą się w Arenie Toruń. Wstęp na nie jest bezpłatny. Do mistrzostw, które rozegrane zostaną we wrześniu we Włoszech, zakwalifikuje się najlepsza drużyna. Natomiast zespół, który zajmie drugie miejsce, zagra w barażach.

Turniej kwalifikacyjny w naszym mieście to splendor i dowód umiłowania sportu. Cieszymy się, że w Arenie Toruń będziemy gościć reprezentacje Hiszpanii, Turcji, Ukrainy i Polski. Jestem pewny, że nasi się zakwalifikują do mistrzostw Europy, bo będą sprzyjać im ściany i kibice. To do nich apeluję: bądźcie w hali, pomagajcie drużynie w odnoszeniu zwycięstw – mówił Michał Zaleski, prezydent miasta Torunia.

Fundacja Polska Siatkówka wraz z całym środowiskiem siatkarskim, nie będąc obojętnym na sytuację i tragedię ludzką, która ma miejsce na Ukrainie, działając zgodnie ze statutem, uruchomiła zbiórkę pieniędzy. Ma ona na celu zgromadzenie środków finansowych, które po jej zakończeniu zostaną przekazane wszystkim potrzebującym zawodnikom i zawodniczkom z Ukrainy – trenującym piłkę siatkową, którzy w wyniku wojny z Rosją, musieli opuścić wraz z rodzinami swoje kluby i miejsca zamieszkania, zostawiając tym samym cały swój dotychczasowy dobytek na okupowanej ojczyźnie. Odbędzie się ona podczas spotkań turniejowych, a kwestować będą pełnoletni wolontariusze, wśród nich siatkarze 2-ligowych Aniołów Toruń.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.