Sieć ciepłownicza w Toruniu będzie modernizowana. Udało się pozyskać 9 mln zł dofinansowania

Box2 Wiadomości
Podpisanie umowy o dofinansowanie pomiędzy PGE Toruń i NFOŚiGW. Fot. nadesłane

Modernizacje będą polegać m.in. na wybudowaniu nowych węzłów cieplnych i wymianie sieci kanałowych. Przyczynią się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, co będzie miało wymierne korzyści ekologiczne. Inwestycja pochłonie łącznie 24 mln zł.

PGE Toruń, należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, 12 sierpnia podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie modernizacji sieci ciepłowniczych i węzłów cieplnych w Toruniu. Celem przeprowadzanych modernizacji będzie zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych (w tym dwutlenku węgla o ponad 1 tys. ton rocznie) oraz zwiększenie bezpieczeństwa dostaw ciepła do odbiorców.

Modernizacja obejmie wymianę 9 km sieci kanałowych, likwidacje 11 grupowych węzłów cieplnych oraz wybudowanie 45 nowych, efektywnych  węzłów indywidualnych w budynkach odbiorców.

Modernizacje sieci ciepłowniczych i węzłów grupowych to kluczowy element wpływający na bezpieczeństwo i efektywność dostaw ciepła oraz obniżenie strat ciepła. Dofinansowanie pomoże w realizacji tych celów – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń. – Projekt rozpoczęliśmy  już w czerwcu, a jego zakończenie planowane jest na 2022 r. Szacowane koszty inwestycji wyniosą 24 mln zł, przy wsparciu finansowym na poziomie ponad 9 mln zł.

Modernizacje prowadzone będą niemal we wszystkich rejonach Torunia, m.in. na Bydgoskim Przedmieściu, Starówce, Koniuchach, osiedlu Mokre i Na Skarpie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *