Siedem medali Fitnessek w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym

Sport Wiadomości
fot. TKK Pacific Toruń

W miniony weekend w Szczecinie rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w konkurencjach olimpijskich. Zawodniczki TKK Pacific wywalczyły siedem medali, w tym dwa złote.

Pierwszego dnia zawodów kolarki rywalizowały w dwóch konkurencjach – wyścigu drużynowym na dochodzenie oraz w sprincie olimpijskim. W wyścigu drużynowym na 4 km świetnie spisała się toruńska drużyna w składzie: Karolina Kumięga, Anna Sagan, Natalia Krześlak i Paulina Pastuszek. Już w pierwszym eliminacyjnym biegu dziewczyny zameldowały się na mecie z pierwszym czasem, a w finale pewnie wygrały swój bieg uzyskując czas 4 minuty 47 sekund. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczyła druga fitnesskowa drużyna, w której kręciły: Kamila Pastuszek, Dominika Bykowska, Emilia Miller i Maja Gondek. Również w sprincie olimpijskim Torunianki stanęły na podium. Maja Gondek, Dominika Bykowska i Kamila Pastuszek wywalczyły brązowy medal.

REKLAMA

Drugi dzień mistrzostw to wielobój kolarski – Omnium. Również w tej konkurencji Fitnesski pokazały się ze świetnej strony. Srebrny medal wywalczyła Karolina Kumięga, brązowy Natalia Krześlak, czwarte miejsce zajęła Anna Sagan, a szóste Paulina Pastuszek.

W niedzielę rozegrany został madison. Złoto wywalczyła para Karolina Kumięga- Anna Sagan, a srebro Paulina Pastuszek- Natalia Krześlak. Na szóstym miejscu finiszowała dwójka Maja Gondek- Dominika Bykowska.

Jestem bardzo zadowolony z postawy Fitnessek, które po raz kolejny pokazały się ze świetnej strony. Cieszy mnie to, że po bardzo udanych Mistrzostwach Polski na szosie, potwierdziliśmy dobre przygotowanie również na torze. Szczególnie satysfakcjonuje mnie dobry czas uzyskany w jeździe drużynowej na 4000m – ocenił Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy TKK “Pacific” Toruń.

Dziewczyny przygotowują się już do kolejnych zawodów, w najbliższy weekend wystartują w kryteriach ulicznych w Tychach i Pszczynie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *