Sierpniowe warsztaty z Młynem Wiedzy

Box2
fot. pixabay

Skąd biorą się chmury? Dlaczego pada deszcz? Dlaczego widzimy kolory? Jak zaplanować podróż i przygodę? Na te wszystkie pytania i wiele innych pomogą odpowiedzieć organizowane warsztaty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Warsztaty potrwają od 30 lipca do 1 września. Od wtorku do piątku odbywają się w godzinach 10:00-11:00 i 12:00-13:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00.

  • Co każdy artysta wiedzieć powinien? Zajęcia odbywają się we wtorki i skierowane są do dzieci w wieku 7 lat i więcej. Uczestnicy wcielą się w prawdziwych artystów i będą mogli wykonać ćwiczenia plastyczne, które odnoszą się do współczesnych stylów malarskich.
  • Odkryj z nami świat-od globusa do map Zajęcia odbywają się w środy, skierowane są do dzieci w wieku 10 lat i więcej. Przy pomocy atlasów geograficznych i globusów będzie okazja do stworzenia spersonalizowanej mapy świata.
  • Czy możliwe jest życie na innych planetach? Zajęcia odbywają się w czwartki i skierowane są do dzieci w wieku 5 lat i więcej. W trakcie warsztatów przeanalizowane zostanie jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby organizm mógł przeżyć.
  • Pomaluj mój świat! Zajęcia odbywają się w piątki i skierowane są do dzieci w wieku 5 lat i więcej. Dlaczego widzimy kolory? Czy poprzez miksowanie kolorów można stworzyć nowe odcienie? Najmłodsi będą mieli okazje do stworzenia małego dzieła sztuki.
  • Będzie padać Zajęcia odbywają się w soboty i skierowane są do dzieci w wieku 7 lat i więcej. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się dlaczego pada deszcz, co to jest ciśnienie atmosferyczne czy dlaczego powstaje burza.
  • Majsterkowe DIY Zajęcia odbywają się w niedziele i skierowane są do dzieci w wieku 10 lat i więcej. Podczas zajęć, dzieci będą mogły wykonać proste narzędzia oraz przedmioty codziennego użytku.

Dzieci poniżej 13 roku życia, uczestniczą w warsztatach razem z opiekunem.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *