Siła uderzenia była tak silna, że z auta wypadł silnik [FOTO]

112 Box2
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowe doszło dziś w Turznie (gmina Łysomice). Kierująca osobowym peugeotem 57-latka zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Do szpitala oprócz niej trafiła także pasażerka tego auta.

Do zdarzenia doszło krótko po godz. 9.30 w Turznie (gm. Łysomice). Kierująca osobowym peugeotem 57-latka na ul. Parkowej nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i zjechała z jezdni, uderzając w przydrożne drzewo.

– Siła uderzenia była tak duża, że z pojazdu wypadł silnik – relacjonuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Do szpitala trafiła kierująca autem i pasażerka. Policjanci ustalili, że kierująca autem była trzeźwa. Pasażerka auta doznała niegroźnych obrażeń i już wyszła ze szpitala.

57-latka zostanie ukarana mandatem i punktami karnymi za spowodowanie kolizji. Policjanci przypominają, że jesienią warunki na drogach mogą być utrudnione. Szybciej zapada zmrok, opady deszczu czy gęste mgły powodują, że kierowca musi jeszcze bardziej zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze i zmienić sposób prowadzenia auta.

– Wszystko to sprawia, że trzeba dokładniej dostosować się do sytuacji pogodowej, aby bezpiecznie móc poruszać się po ulicach i uniknąć wypadku lub kolizji – przypominają policjanci i apelują o rozsądek i rozwagę.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys