Sklepowy oszust z Podgórza zatrzymany

112 Box2 Wiadomości

43-letni mężczyzna został zatrzymany w jednym z toruńskich marketów budowlanych podczas próby oszustwa. Do pudełka z towarem dołożył jeszcze inny produkt, za który nie zapłacił. Za taki czyn grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około 15:20. 43-letni mieszkaniec toruńskiego Podgórza podczas zakupów przełożył do pudełka z laserem budowlanym, który zamierzał kupić, uchwyt do statywu pochodzący z innego urządzenia. Z tak zapakowanym towarem mężczyzna udał się do kasy i zapłacił wyłącznie za jeden produkt. Naraził w ten sposób sklep na straty w wysokości blisko tysiąc złotych.

Zachowanie 43-latka zarejestrowały kamery monitoringu. Mężczyzna został ujęty jeszcze na terenie sklepu i zatrzymany przez policjantów z komendy na Śródmieściu.

Zmiana ceny towaru w sklepie, przeklejenie kodu kreskowego  z innego produktu  lub zamiana opakowań z droższego produktu na tańszy są traktowane jako oszustwo. Wiąże się to z wyższą odpowiedzialnością karną, bowiem zgodnie z przepisami kodeksu karnego mężczyźnie, który próbował oszukać sklep, grozi teraz nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Tagged

1 thought on “Sklepowy oszust z Podgórza zatrzymany

  1. W takiej sprawie, w/g wiedzy prawniczej prokuratury okręgowej we Włocławku, ewentualny sprawca musi sam się przyznać, że to on jest na nagraniu z monitoringu.
    Jak się nie przyzna, to w/g standardu prokuratury okręgowej we Włocławku- sprawy nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *