Sławomir Mentzen zabrał głos w sprawie przetargu na schronisko dla zwierząt

Box2 Polecamy Wiadomości
fot. Anna Zglińska/Facebook

Sławomir Mentzen, wiceprezes partii Wolność, a niedawno kandydat na prezydenta Torunia, poświęcił schronisku i przetargowi na jego prowadzenie obszerny wpis na Facebooku. To kolejny głos w tej sprawie. Wcześniej włączył się do niej poseł PiS Krzysztof Czabański.

W swoim wpisie na Facebooku Mentzen przypomina, że do przetargu na prowadzenie schroniska dla zwierząt przy ul. Przybyszewskiego wpłynęły dwie oferty. Jedna z nich opiewa na 6,3 mln zł, a druga na 2,36 mln zł.

– Proponująca śmiesznie niską cenę fundacja nie ma oczywiście żadnego doświadczenia w zajmowaniu się zwierzętami na taką skalę – komentuje Mentzen. – Skąd wiadomo, że oferta fundacji jest niepoważna? Umowa ma trwać 4 lata. Jednym z warunków przetargu jest zatrudnienie 20 osób na umowie o pracę. Od 2019 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 2250 zł. Przy czym należy do tego doliczyć jeszcze składki po stronie pracodawcy. Całkowity koszt zatrudnienia jednej osoby wynosi więc 2710 zł. Pomnóżmy to przez 20 osób i 48 miesięcy, a otrzymamy 2,6 mln zł. A to przy założeniu, że w następnych latach minimalne wynagrodzenie nie będzie rosnąć.

Z całym wpisem wiceprezesa partii Wolność można się zapoznać tutaj:

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on “Sławomir Mentzen zabrał głos w sprawie przetargu na schronisko dla zwierząt

  1. Panie Mentzen, niech się Pan lepiej zajmie oczyszczaniem miasta ze swoich wyborczych śmieci a potem zajmie się schroniskiem. Do dzisiaj (7.01.2019) Pańskie plakaty wiszą min. na Rynku Nowomiejskim – czy to nie podlega karze finansowej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *