SLD w Toruniu jednak bez kandydata na prezydenta

Box2 Wiadomości
fot. SLD Toruń

Mimo wielu zapowiedzi, że tym razem SLD powalczy o fotel prezydenta, mamy powtórkę z poprzednich kampanii wyborczych. Sojusz Lewicy Demokratycznej nie będzie mieć kandydata na najważniejszy urząd w mieście.

W kontekście wyborów prezydenckich mówiło się o kilku nazwiskach. Jedni w roli kandydata SLD na prezydenta Torunia widzieli Mariana Frąckiewicza, radnego wszystkich kadencji. Inni np. wiceszefa partii w Toruniu Dominika Stajnbarta. Ostatecznie jednak SLD zdecydował, że nie wystawi swojego kandydata.

Sojusz – startujący w tych wyborach pod szyldem “SLD Lewica Razem” – zdecydował jednocześnie, że nie poprze w pierwszej turze żadnego z kandydatów na prezydenta Torunia. – To jest decyzja rady powiatowej – mówi “Gazecie Wyborczej” Marek Jopp, szef toruńskiego SLD. – Od razu zdecydowaliśmy, że nikogo nie popieramy i nawet nie rozważaliśmy poszczególnych kandydatur.

SLD Lewica Razem startuje do toruńskiej rady miasta i sejmiku województwa. O listach jej kandydatów pisaliśmy kilka dni temu:

SLD z niepełnymi listami do rady miasta. „Jesteśmy mocni”

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *