Śmieciowy problem w Kaszczorku. “Odpady zabierane są zbyt rzadko”

Box2 Wiadomości
Fot. strona odpady.torun.pl

Mieszkańcy Kaszczorka wnioskują do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego o wprowadzenie zmian w harmonogramie zbiórki odpadów recyklingowych. Jak podkreślają, śmieci odbierane są od nich zbyt rzadko.

Temat zalegających na posesjach worków z odpadami poruszony został podczas jednego ze spotkań mieszkańców z prezydentem.

– Odbiór odpadów segregowanych odbywa się zbyt rzadko – podkreślała jedna z mieszkanek Kaszczorka. – Wnioski te wysnułam z obserwacji własnych i rozmów z sąsiadami. Pełne worki zmuszeni jesteśmy trzymać przez długi okres na posesji. Może jest jakieś rozwiązanie, by zorganizować w tej części miasta częstszy ich odbiór?

Do sprawy odniósł się dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia Marcin Kowallek.

– Temat jest nam znany – podkreślał. – Zaproponowaliśmy działania, które mogą pomóc. W kilku punktach miasta postawiliśmy ogólnodostępne kontenery. Jednak nie traktujemy ich jako PSZOK. Wytyczając lokalizacje pominęliśmy Kaszczorek, nic nie stoi na przeszkodzie, by i tam takie miejsca wyznaczyć. Postawimy pojemniki, dzięki którym opróżnicie państwo swoje garaże.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *