SMOG. Akcja toruńskiej drogówki

112 Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

W ramach ogólnopolskiej akcji SMOG, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili na drogach powiatu kontrolę emisji spalin wydzielanych przez pojazdy. 

Akcja została przeprowadzona 20 listopada. Policjanci sprawdzili ponad 200 pojazdów, z czego 10 okazało się naruszać wymagania dotyczące ochrony środowiska. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne aut niespełniających wymagań. Właściciele odzyskają je po usunięciu usterek. 

– Kontrole drogowe i okresowe badania techniczne to najlepsze sposoby na eliminację pojazdów przekraczających normy emisyjne. Pamiętajmy, że dbając o swój pojazd, dbamy również o zdrowie swoje i innych – informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W akcji brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Tagged

2 thoughts on “SMOG. Akcja toruńskiej drogówki

  1. Dzień dobry. Pozwolę sobie przekleić mój wczorajszy post z profilu prezydenta Torunia. Może Państwo mogliby spróbować jakoś zaangażować się w ten temat starych Jelczy, bo to jest absurdalne dla mnie i wielu moich znajomych, że buduje się nowe obiekty rozrywki za dziesiątki milionów złotych, a nie myśli się o wymianie starych autobusów…chyba, że jest jakiś kilkuletni plan wymiany tych starych autobusów, o której nie wiem, ale nic takiego nie udało mi się znaleźć w internecie…
    Panie Prezydencie, chciałbym zapytać kiedy wreszcie znikną stare białe autobusy Jelcze i pojawią się w ich miejsce, nowe, hybrydowe ? Choruję od 3 lat na gardło z powodu dużej ilości pyłów PM 2.5 na Rubinkowie, a których niestety duża ilość jest produkowana bezpośrednio pod moim blokiem, blisko pętli Rubinkowo II, przez wyżej wymienione stare, nie posiadające katalizatorów autobusy. Są pieniądze na nowy basen na Bażyńskich, są pieniądze na nową halę pod Camerimage, i to są kwoty kilkudziesięciu / czy nawet pond stu milionów złotych na rozrywkę, a ja się panie Prezydencie pytam, gdzie są pieniądze na zdrowie mieszkańców tego miasta ? Dlaczego jeszcze te stare Jelcze jeżdżą ?! Proszę coś z tym zrobić – bo tych pyłów PM 2.5 będzie coraz więcej biorąc pod uwagę, że mamy coraz mniej wiatrów i deszczu… 😞

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *