Śnieg na Ciasnej! Kręcą tam film. Kto za tym stoi?

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Damian Szozda

“Nędzarz i Madame” – to tytuł filmu, w którym w zimowej scenerii zobaczymy ul. Ciasną. Jedną z najchętniej fotografowanych i filmowanych staromiejskich uliczek. Film powstaje dzięki wsparciu Fundacji Nasza Przyszłość oraz Fundacji Lux Veritatis. 

Rozpoczęły się zdjęcia do najnowszej produkcji Fundacji Nasza Przyszłość oraz Fundacji Lux Veritatis, związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem. To film pt. „Nędzarz i Madame” opowiadający historię życia Adama Chmielowskiego – św. Brata Alberta.

REKLAMA

Więcej o produkcji można się dowiedzieć w serwisie Radia Maryja. Tam możemy się dowiedzieć, że w filmie zobaczymy m.in. wnętrza salonowe, XVII w. starodawne kamienice czy zatęchłe opuszczone podwórza. Reżyserem filmu jest Witold Ludwig. Odtwórcą głównej roli – Adama Chmielowskiego – jest Piotr Zajączkowski.

W filmie występują także studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Produkcję zobaczymy prawdopodobnie jesienią 2019 r. w okolicach rocznicy kanonizacji św. Brata Alberta. Produkcja jest współfinansowany m.in. z 1 proc. podatku przekazanego na Fundację Nasza Przyszłość.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *