Sobota w Toruniu: koncerty spotkania, jarmarki [PLAN WYDARZEŃ]

Box1
Fot. Łukasz Piecyk

Jarmark żywności ekologicznej, Toruński Pchli Targ i koncerty na Scenie na Barce to tylko część z wielu atrakcji, jakie odbędą się w sobotę w Toruniu. Gdzie warto pójść?

godz. 9:00 parkrun Toruń #212, ul. Leśny Trakt
Poranna dawka ruchu na świeżym powietrzu w każdą sobotę o 9:00 w lasku na Skarpie. Uczestnicy do pokonania będą mieli odcinek 5 km biegiem, truchtem lub marszem. Wymagana wcześniejsza rejestracja. Wstęp wolny.

godz. 10:00-14:00 Jarmark żywności ekologicznej, Muzeum Etnograficzne
Jak zawsze będzie można kupić bezpośrednio od rolników ekologicznych wiele produktów, m.in.: warzywa, ziemniaki, przetwory mleczne i mięsne, oleje oraz inne produkty z przetwórni ekologicznych. Organizatorem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych Ekołan. Wstęp wolny.

godz. 10:00 PitStop: Bezpłatna kontrola samochodów, Centrum Handlowe Kometa
Eksperci sprawdzą stan: zawieszenia, ogumienia, akumulatora, wycieraczek, płynów eksploatacyjnych, oraz ustawienie świateł. Poza fachową weryfikacją kondycji samochodu, każdy kierowca otrzyma porady specjalistów i sezonowe upominki, w tym m.in. płyn do spryskiwaczy.

godz. 10:00 Mistrzostwa Amatorów Torunia w Siatkówce Plażowej, boisko do siatkówki plażowej przy ul. Plac Św. Katarzyny 9
W sobotę na boisku na plaży zmierzą się pary siatkarskie mężczyzn. Zgłoszenia do turniejów przyjmowane na stronie internetowej: www.plazagotyku.pl.

godz. 11:00 Wędrująca ławeczka – Płaszczyki dla żabek Flisaka, ul. Rynek Staromiejski, obok fontanny Flisaka
Dom Muz w Toruniu zaprasza wszystkich sympatyków rękodzieła do wspólnej akcji szydełkowania w przestrzeni miasta. Tym razem uczestnicy przygotują wybrane elementy garderoby dla żabek z fontanny Flisaka. Płaszczyki będą wykonane z kolorowej włóczki i eksponowane na rzeźbach przez następny tydzień. Wstęp wolny.

godz. 11:00 Pilates pod chmurką, Skwer przy ul. Józefa Mossakowskiego
Fundacja GOtoruń zaprasza na zajęcia z pilatesu. W programie przewidziane są również konsultacje dotyczące zdrowego i aktywnego trybu życia. Wstęp wolny.

godz. 11:00-14:00 Wakacyjne animacje dla dzieci, plac Podominikański
Na najmłodszych będą czekały gry i zabawy: edukacyjne, sportowe, muzyczne, plastyczne, taneczne, a także konkursy oraz nagrody i niespodzianki, ufundowane przez sponsorów. Wstęp wolny.

godz. 12:00 Toruński Pchli Targ 2019, Rynek Nowomiejski
Cykliczna, organizowana od kilku lat impreza, podczas której można wymienić lub sprzedać używane przedmioty, pamiątki, odzież i inne. Pchli targ odbywa się w Toruniu w każdą pierwszą sobotę miesiąca, od kwietnia do października. Wstęp wolny.

godz. 13:00 Festiwal Drwęcy z Toruńskimi Flisakami, Przystań AZS, ul. Jerzego Popiełuszki 
Rejs do Kaszczorka z Toruńskimi Flisakami. O godz. 14:30 przewidywane jest zwiedzanie Parku Etnograficznego w Kaszczorku wraz z przewodnikiem. Bilety: 30 zł rejs w jedną stronę, 40 zł w dwie strony.

godz. 14:00 Angels Toruń vs Jaguars Kąty Wrocławskie, Boisko MOSIR, ul. Szosa Chełmińska 75
W sobotę rozegrany zostanie ligowy mecz futbolu amerykańskiego. Tym razem Angels Toruń zmierzy się z Jaguars Kąty Wrocławskie. Bilety: 5 zł.

godz. 15:00 Festiwal Drwęcy 2019, Kaszczorek u ujścia Drwęcy do Wisły
Festiwal rozpocznie się Spływem na Byle Czym pomiędzy przystaniami Białe Góry i Wygoda. Na mecie spływu – w sąsiedztwie Parku Etnograficznego w Kaszczorku – od godziny 17:00 zaplanowano zabawę przy muzyce, grochówce i dodatkowe atrakcje dla młodszych i starszych. Festiwal Drwęcy to projekt, który został wybrany głosami mieszkańców do realizacji w Budżecie Obywatelskim na 2019 rok. Jest realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód.

godz. 15:00 11. Inscenizacje Zamkowe, Zamek Krzyżacki
W ramach imprezy odbędzie się turniej strzelania z łuku i kuszy. Uczestnicy wydarzenia będą mieli również okazję zobaczyć pokazy średniowiecznych walk rycerskich, sztuk kuglarskich oraz fireshow. Wstęp wolny.

godz. 16:00 Toruń Kocha Rolki 2019, Hala Sportowa Arena Toruń
Trzecia edycja imprezy dla miłośników jazdy na rolkach wystartuje o godzinie 16:00. Tego dnia do Torunia zjadą też zawodnicy z całej Polski na kolejną rundę Ligii Bladecrossa. W zabawie wziąć udział mogą także amatorzy i osoby, które chcą dopiero spróbować jazdy na rolkach. Na miejscu będzie czynna wypożyczalnia sprzętu. Impreza zakończy się o godz. 20:00 wieczornym przejazdem rolkowym ulicami Torunia. Organizatorami wydarzenia są Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta i Stowarzyszenie GoSport! Trasa przejazdu dostępna na: https://www.torun.pl/pl/zapraszamy-na-final-torunsiekreci

godz. 16:00 Happy Kids Camp, boisko do siatkówki plażowej przy ul. Plac Św. Katarzyny 9
Akademia siatkówki plażowej dla najmłodszych. Zgłoszenia przyjmowane będą na boiskach Zespołu Szkół Nr 10 u prowadzących. Ilość miejsc jest ograniczona (20 osób każdego dnia). Wstęp wolny.

godz. 17:00 5. Festiwal Teatrów Ulicznych: Teatr Adama Walnego – Hamlet, dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego 
Dzięki autorskiej technice marionetek podwodnych przeniesiemy się w świat zemsty Ducha zamordowanego Ojca, realizowanej dłońmi żywego syna – Hamleta. Wstęp wolny.

godz. 17:00 Rejsy z Toruńskimi Flisakami, Bulwar Filadelfijski
Rejsy w godz. 17:00-21:00 Zbiórka na Bulwarze Filadelfijskim na wysokości bramy Żeglarskiej. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć: punkt widokowy na Kępie Bazarowej, plażę przy Zamku Dybowskim, Bulwar Filadelfijski, panoramę Starego Miasta, Winnicę, Port Zimowy. Bilety: 5-20 zł w zależności od przystanku.

godz. 17:00 Progress – koncert, Letnia Scena na Barce 
W plenerze Bulwaru Filadelfijskiego wystąpi dla toruńskiej publiki zespół Progress – rockowe połączenie pięciu osobowości. Zagrają swoje autorskie utwory. Wstęp wolny.

godz. 18:00 23. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura: Z podziemi do gwiazd wszechobecne rytmy, CKK Jordanki
Z toruńskimi symfonikami wystąpi duński pianista Rune Leicht Lund, a orkiestrę poprowadzi Mariusz Smolij. Usłyszymy m.in.: Poloneza dla Niepodległej, uwerturę do operetki Orfeusz w piekle i suitę z filmu Gwiezdne wojny. Bilety: 30 zł.

godz. 20:00 The Fluorescence – koncert, Letnia Scena na Barce 
Indie-rockowe widowisko zaprezentuje The Fluorescence podczas cyklu “Letnia Scena na Barce”. Wrocławski Zespół, złożony z czterech muzyków, zagra własne utwory w nietypowym brzmieniu lo-fi. Wstęp wolny.

godz. 20:00 10. urodziny SPR, kawiarnia PERS, ul. Mostowa 6
W trakcie 10. urodzin Stowarzyszenia Pracowni Różnorodności będziemy mogli wziąć udział w Queer Quizie, który poprowadzi Jej Perfekcyjność. Od godz. 22:00 natomiast parkiet rozgrzewać będzie Tanzwinia, a po północy zagra Avtomat. Wstęp wolny.

godz. 21:00 Cuban Reggaeton: DJ Czekolada & Jonal Adrian Escobar Paez, Cubano Club, ul. Chełmińska 12
Impreza w rytmie muzyki kubańskiego reggaetonu. Zagra DJ Czekolada, a show taneczne zaprezentuje pochodzący z Wenezueli tancerz Jonal Adrian Escobar Paez. Bilety: 10 zł.

godz. 22:00 Kwadratura 20, klub NRD, ul. Browarna 6
Na techno after po Audiorzece zaprasza klub NRD. Zagrają: OTHK live, Cranz, Random Sequence, Pras – Cellular Level, Kruszytop. Wstęp wolny. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *