Sobotnia akcja CBŚP. Rozbili dwa gangi i agencje towarzyskie w Toruniu i Warszawie [WIDEO]

112 Polecamy Wiadomości
fot. CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji w sobotę rozbiło dwa gangi “Gosi” i “Sławka” oraz zlikwidowały dwie agencje towarzyskie w Toruniu i Warszawie. Łącznie zatrzymali 11 osób podejrzanych o czerpanie korzyści z nierządu.

W ostatni weekend listopada policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali siedmiu podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Członkowie „grupy Gosi” mieli zajmować się werbowaniem i zmuszaniem kobiet przy użyciu gróźb i przemocy fizycznej do świadczenia usług seksualnych w agencji towarzyskiej. Wśród zatrzymanych jest Małgorzata B. ps. „Gosia” i Adam S. oboje są podejrzani o kierowanie tą grupą.

CBŚP zlikwidowała dwie agencje towarzyskie – w Warszawie i Toruniu. Stołeczna agencja była ukryta pod szyldem usług restauracyjnych i działała w miejscu poprzedniej agencji zlikwidowanej jesienią 2016 r. przez CBŚP.

– Śledczy ustalili, że w 2016 r. w kilkusetmetrowej willi „zatrudnione” były nie tylko Polki, ale także kobiety z innych państw. „Klienci” za zabawę w tym obiekcie płacili nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zyski prowadzących agencję sięgały setek tysięcy złotych miesięcznie – informuje Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP. – Tym razem policjanci zatrzymali siedem osób, które były całkowicie zaskoczone i nie spodziewały się działań funkcjonariuszy CBŚP.

Funkcjonariusze na na poczet przyszłych kar zabezpieczyli m.in. biżuterię, markowe zegarki i znaczne kwoty pieniędzy. Czwórce zatrzymanych przedstawiono w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą mającą dokonywać przestępstw, a pozostałym udział w tej grupie. Wszyscy usłyszeli również zarzuty czerpania korzyści z nierządu innych, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Pięcioro podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

Podobne działania zostały przeprowadzone przez CBŚP w Toruniu – także w miniony weekend. Policjanci z białostockiego CBŚp przez wiele miesięcy zbierali informacje, aby rozbić zorganizowaną grupę przestępczą, o której kierowanie podejrzewany jest obywatel Ukrainy o pseudonimie „Sławek”.

– Wszystkie czynności były nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu – informuje Jurkiewicz. – Z ustaleń śledczych wynikało, że członkowie tej grupy specjalizowali się w prowadzeniu agencji towarzyskiej. Trop prowadził do jednego z barów w centrum miasta, gdzie na piętrze budynku działała agencja.

Wszystko wskazywało na to, że podejrzani nakłaniali do pracy i zatrudniali w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz zapewnianie ochrony, przekazywały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji.

Akcja została przeprowadzona w sobotni wieczór. Policjantów z CBŚP z Białegostoku i Bydgoszczy wsparli antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Podczas działań zlikwidowano agencję towarzyską, zatrzymano cztery osoby, następnie przeszukując ich domy, samochody i inne użytkowane przez nich obiekty. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli samochód oraz ok. 100 tys. zł.

W Prokuraturze Okręgowej w Toruniu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpanie korzyści z cudzego nierządu. Sąd na podstawie materiału dowodowego zebranego przez śledczych podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące wszystkich zatrzymanych.

– Śledztwo jest w początkowej fazie, ustalane są dokładnie szczegóły procederu, m.in. od kiedy agencja działała oraz kto czerpał korzyści z nierządu innych. Śledczy ustalają także majątek należący faktycznie do podejrzanych, w celu pozbawienia ich mienia zgromadzonego w trakcie prowadzenia niezgodnej z prawej działalności – informuje CBŚP.

Oba śledztwa są rozwojowe.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys