Sokoły w gnieździe na kominie PGE doczekały się trzeciego pisklaka [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
fot. PGE Toruń

W gnieździe na nieczynnym kominie PGE Toruń są już trzy młode pisklaki. Dwa z nich wykluły się już w poniedziałek, a na trzeciego trzeba było jeszcze nieco poczekać.

Niedawno do gniazda na nieczynnym kominie PGE Toruń wprowadziła się nowa para sokołów wędrownych. W tym tygodniu doczekały się one młodych. Wczoraj informowaliśmy o dwójce pisklaków, która wykluła się w poniedziałek. Trzecie z piskląt wciąż było jeszcze oczekiwane – aż do teraz.

Do 28 kwietnia trwa konkurs na imiona dla młodych sokołów. Jego organizatorem jest Stowarzyszanie na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”, a PGE Toruń jest fundatorem nagród. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie tutaj.

Sokoły wędrowne gniazdujące na nieczynnym kominie PGE Toruń można na żywo oglądać w internecie, dzięki zamontowanym na gnieździe kamerom. Toruń nie jest jedynym miejscem w Polsce, w którym PGE udostępniło swój komin sokołom. Sokoły wędrowne zagnieździły się jeszcze w dwóch kominach należących do elektrociepłowni PGE Energia Ciepła – w Lublinie i Gdyni. Transmisję na żywo z kominów śledzić można tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.