Spacer po Bydgoskim Przedmieściu

Box2 Kultura
fot. Materiały Prasowe/torun-plaza.pl

We współpracy z mieszkańcami i Teatrem Horzycy powstała aplikacja na urządzenia mobilne “Bydgoskie Przedmieście”. 26 października o godzinie 15.00 odbędzie się specjalny spacer, podczas którego spacerowicze zostaną oprowadzeni po dzielnicy.

W aplikacji znaleźć można historie osób, które pochodzą z dzielnicy, a także takie, które mieszkają tam od niedawna.

REKLAMA

Zebraliśmy historie dwudziestu osób, które odpowiadają na pytanie: co sprawia, że w swoim domu, kamienicy lub na Bydgoskim czują się jak w domu. Pretekstem do rozmów były przedmioty o wartości sentymentalnej, które niosą za sobą wspomnienia i historie – mówi Katarzyna Pągowska, koordynatorka projektu.

W sobotę 26 października o godzinie 15.00 zaplanowany jest wspólny spacer, zbiórka pod Domem Kultury “Bydgoskie Przedmieście” przy ul. Sienkiewicza 11. Osoby, które odwiedzą wszystkie miejsca zaznaczone w aplikacji i wysłuchają powiązanych z nimi opowieści, otrzymają 50% kod rabatowy na bilet do Teatru Horzycy.

Aplikacja powstała w ramach projektu „Mazagan-inspiracje” realizowanego przez Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerami są Dom Kultury Bydgoskie Przedmieście oraz Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *