Spacer w lesie? Tak, ale tylko w ramach akcji #BądźBezpiecznywLesie

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu informuje, że kujawsko-pomorscy leśnicy nie ograniczą możliwości przebywania w lesie. Leśne spacery są dozwolone, ale trzeba przestrzegać kilku ważnych reguł, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo sobie i innym piechurom.

Ministerstwo Zdrowia tłumaczy, że spacer czy wyjście do lasu można zaliczyć do niezbędnych, codziennych potrzeb. Trzeba przy tym pamiętać jednak o nowych ograniczeniach. Limit przemieszczających się razem osób także w tym przypadku obejmuje tylko dwie osoby, z wyłączeniem rodzin. Bezwzględnie należy także pamiętać o zakazie zgromadzeń oraz zachowywaniu bezpiecznej odległości od innych spacerowiczów. Mimo wszystko, Ministerstwo Zdrowia zaleca, aby ograniczać wyjścia tego typu do minimum.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu wydała specjalny komunikat w środę 25 marca w związku ze wzrostem zainteresowania społeczeństwa pobytem w lesie.

Lasy są dla Państwa otwarte, tak jak to było dotychczas, jednak korzystanie z nich w tym szczególnym czasie powinno odbywać się w sposób gwarantujący nam wszystkim bezpieczeństwo – informuje Ireneusz Norbert Jałoza, z-ca dyrektora ds. Gospodarki Leśnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Toruńscy leśnicy apelują o unikanie miejsc, w których nadmiernie gromadzą się ludzie i przestrzegania wytycznych w zakresie korzystania z miejsc postoju, parkingów, ścieżek edukacyjnych oraz wież i tarasów widokowych. Na wycieczkę powinniśmy wybrać się z osobami, z którymi przebywamy na co dzień, unikając komunikacji miejskiej i rezygnując ze zbytniego oddalania się od miejsca zamieszkania. Jednocześnie przypominają o nieśmieceniu oraz szczególnej ostrożności wobec sytuacji, grożących pożarem, ponieważ wiosną zagrożenie pożarowe jest największe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *