Spadły maski hipokrytów [FELIETON]

Box2 Opinie
Dr Przemysław Przybylski, radny sejmiku województwa

Kampania do Europarlamentu powoli wchodzi w decydującą fazę. Do Polski przyjechał Donald Tusk, by wygłosić wykład obnażający całą „prawdę” o Prawie i Sprawiedliwości. Wykład o tym, jak bardzo to jest antyeuropejskie ugrupowanie i jak bardzo Polska potrzebuje Europy.

Nie on był jednak gwiazdą wieczoru. Leszek Jażdżewski skradł show byłemu premierowi, jeśli w ogóle bluźniercze wystąpienie redaktora naczelnego „Liberte” można tak nazwać.

REKLAMA

Bezpardonowy atak na Kościół katolicki i gromkie brawa, które temu towarzyszyły, każą pochylić się nad tym, co reprezentują sobą działacze Koalicji Europejskiej. Wszak to oni właśnie znajdowali się na sali, gdzie z ust Jażdżewskiego padały podłe słowa. Co więcej, atak na Kościół spotkał się z ich aprobatą, a świadczą o tym chociażby brawa, które rozległy się po przemówieniu szefa „Liberte”.

Dziś w przestrzeni publicznej przedstawiciele KE są za swoją postawę „grillowani” w każdej stacji. W ramach tłumaczenia słyszymy bzdury, w które nie uwierzy żaden myślący człowiek. Jesteśmy naocznymi świadkami hipokryzji członków Koalicji Europejskiej.

Słowa Jażdżewskiego padły być może w najwłaściwszym momencie, bo oto w przeddzień eurowyborów pospadały maski i dokładnie widać, kto jest kim. Kto szanuje wartości, na których wzrastała Unia Europejska, a kto ma je w pogardzie do tego stopnia, że oklaskuje każdy atak w nie wymierzany.

Europa nie potrzebuje hipokrytów. W Brukseli i tak jest ich wielu. Dziś trzeba ludzi, którzy będą potrafili się im postawić. Pora pojąć, że tutaj walka nie toczy się już tylko o rząd europejskich dusz, ale o człowieka, będącego zawsze największą wartością.

26 maja wybierzmy więc mądrze. Dla Polski i Europy. Dla nas wszystkich.

1 thought on “Spadły maski hipokrytów [FELIETON]

 1. Panie Przybylski, chyba nie słuchał Pan Jażdżewskiego wcale, albo słuchał bez zrozumienia.
  Mówił wyraźnie o hipokryzji kościoła katolickiego, o jego uwikłaniu w bieżącą politykę, o odejściu od wiary dla korzyści władzy i pieniędzy. Nie był to żaden atak wymierzony w “wartości europejskie, lecz podsumowanie działań kościoła katolickiego w Polsce, od biskupów do zwykłych księży.
  Można się oczywiście nie zgadzać z taką opinią/diagnozą, ale Pański felieton jest zwykłą propagandą wyborczą na własny, jako kandydata, użytek.
  A czy według Pana nie jest hipokryzją chowanie flag europejskich, mówienie o UE jako teoretycznym, nieważnym tworze, lub nazywanie szmatą flagi UE przez Pańskich partyjnych kolegów i koleżanki, a przed wyborami zachwalanie pod niebiosa naszego członkostwa w UE i naklejanie sobie etykiety największych europejczyków?
  I kogo wysyłacie do tej wielkiej zjednoczonej Europy? Bez obrazy dla Pana, część kandydatów to nieudacznicy a wręcz szkodnicy w polskiej polityce i rządzie, co też oni dobrego mogą wnieść do UE i jej standardów, wartości???
  Pozdrawiam, choć nie popieram 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.